Zamknij

Fakt: Nowoczesna dostała lokal na warszawskim Nowym Świecie za 13,9 złotego za metr

Redakcja
20.06.2017 23:13
Fakt: Nowoczesna dostała lokal na warszawskim Nowym Świecie za 13,9 złotego za metr
fot. Facebook

Partia Ryszarda Petru otrzymała od miasta nowy lokal na najbardziej prestiżowej ulicy w centrum Warszawy. Nowoczesna będzie za niego płacić zaledwie 13,9 zł za metr kwadratowy – podaje dzienink „Fakt”. To aż 30 razy mniej, niż wynosi cena rynkowa.

Partia Nowoczesna została zmuszona do opuszczenia swojej siedziby przy ulicy Mokotowskiej w centrum Warszawy. Jak podaje „Fakt”, Ryszard Petru zgłosił się do Urzędu Dzielnicy Śródmieście, czego efektem było otrzymanie nowego lokalu, w jeszcze atrakcyjniejszej lokalizacji, niż poprzednia. Chodzi o warszawski Nowy Świat, gdzie za 262-metrową nieruchomość .Nowoczesna będzie płacić miesięcznie jedyne 3600 złotych, czyli dokładnie 13,9 złotego za metr kwadratowy.

30 razy taniej niż cena rynkowa

Dziennikarze „Faktu” usiłowali spytać rzecznika .Nowoczesnej o tę sprawę, jednak nie otrzymali odpowiedzi. Gdyby partia miała wynająć od miasta lokal po cenie rynkowej, musiałaby płacić miesięcznie około 100 tys. złotych. Warszawski Nowy Świat jest bowiem jedną z najdroższych ulic na świecie. – W corocznym raporcie międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield o najdroższych ulicach handlowych świata ta lokalizacja zajmuje 40. miejsce, z rocznym czynszem 1080 euro za metr – podaje „Fakt”.

.Nowoczesna na granicy progu wyborczego

W najnowszym sondażu Kantar Public .Nowoczesna ma 5 proc. poparcia – tyle samo, co PSL i SLD.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24/PAP/strz