Zamknij

Zaskakujący plan Giertycha. Jego decyzja może rozpocząć rozłam w PO

Redakcja
06.02.2018 10:53
Zaskakujący plan Giertycha. Jego decyzja może rozpocząć rozłam w PO
fot. Radio ZET

Według doniesień „Faktu” Roman Giertych planuje powrócić do polityki. Jego nazwisko ma pojawić się na kartach przy kolejnych wyborach parlamentarnych.

Jak podał tabloid, Giertych w najbliższych wyborach parlamentarnych pojawi się na listach Platformy Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna miałby planować z pomocą byłego koalicjanta PiS rozbudowanie konserwatywnego skrzydła PO.

Jak podał anonimowy informator „Faktu”, obaj politycy „są już umówieni”. Inny rozmówca gazety przekonuje, że sprawa jest już przesądzona. Pod znakiem zapytania stoi tylko strategia samego Giertycha.

Zagłosuj

Czy zagłosowałbyś na Giertycha z listy PO?

Liczba głosów:

Giertych nową konserwatywną kotwicą?

Przejmując władzę w PO, Schetyna deklarował, że jest „zwolennikiem utrzymania przez PO konserwatywnej kotwicy”. Ostatnie wydarzenia w Sejmie doprowadziły jednak do rozłamu w szeregach posłów. Po głosowaniu nad projektem aborcyjnym partia „podziękowała” kilku konserwatywnym posłom, którzy zagłosowali wbrew dyscyplinie.

Według rozmówców „Faktu” już teraz pomysł współpracy z Giertychem budzi wątpliwości w PO.

Zobacz także

— Jak wejdziemy do Sejmu w przyszłych wyborach, to pewnie połowa obecnych posłów. Czyli że Giertych wejdzie z list PO do Sejmu, a połowa naszych nie? — pyta jeden z posłów.

Reaktywator MW w PO, prokurator PRL w PiS

— Trudno będzie o lepszy dowód utrzymywania poglądowej kotwicy konserwatywnej przez PO niż start kogoś takiego jak Giertych. Skoro w PiS może być prokurator z PRL, to dlaczego w PO nie może być człowiek, który reaktywował Młodzież Wszechpolską? — podsumowuje artykuł „Fakt”.

Przypomnijmy, że Giertych o Młodzieży Wszechpolskiej rzadko kiedy wypowiada się pozytywnie. W rozmowie z Konradem Piaseckim mówił, że obserwując działalność grupy, wstydzi się.

— Młodzież Wszechpolska została opanowana przez grupę radykałów i nie biorę żadnej odpowiedzialności za to, co się dzieje w Młodzieży Wszechpolskiej od dwudziestu paru lat. Tak samo, jak pan nie bierze odpowiedzialności… — mówił na antenie Radia ZET.

RadioZET.pl/Fakt/maal