Zamknij

Śmiertelny wypadek na drodze. 27-latek zginął w trakcie zabezpieczania lawety

19.08.2022 18:59
Wypadek
fot. KPP Gniezno

Śledczy wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na drodze ekspresowej S5 w okolicy miejscowości Fałkowo (woj. wielkopolskie). W jego wyniku śmierć poniósł 27-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 17:45 na drodze ekspresowej S5 w Fałkowie niedaleko Gniezna (woj. wielkopolskie). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący ciężarowym mercedesem wraz z przyczepą, jadąc od strony Poznania w kierunku Gniezna, najechał na unieruchomionego ciężarowego renault.

Fałkowo. Wypadek na S5. 27-latek zginął przy zabezpieczaniu lawety

Ten drugi pojazd znajdował się na poboczu z uwagi na załadunek na lawetę samochodu osobowego, który uległ awarii. W wyniku wypadku na miejscu, mimo przeprowadzonej przez przybyłe służby reanimacji, śmierć poniósł 27-letni mężczyzna, który w tym czasie pracował przy załadunku auta na lawetę.

41-letni kierowca mercedesa, który w trakcie zdarzenia znajdował się przy barierkach ochronnych za pojazdami, doznał obrażenia kończyn dolnych i został przetransportowany do szpitala. Kierujący renault, który znajdował się w pojeździe, nie odniósł obrażeń. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana, a utrudnienia trwały do prawie 3 w nocy z czwartku na piątek. Teraz śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz miejscowej Prokuratury Rejonowej ustalają przyczyny oraz dokładne okoliczności zajścia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KPP Gniezno

C