Zamknij

UWAGA: oszuści podszywają się pod skarbówkę. Nie otwieraj takich e-maili!

11.06.2019 19:45
UWAGA: oszuści podszywają się pod skarbówkę. Nie otwieraj takich e-maili!
fot. Rawpixel.com/shutterstock

Internetowi oszuści obrali nową metodę wykradania danych – wysyłają do podatników fałszywe e-maile, informujące o wszczętej wobec nich kontroli skarbowej. Wiadomości zawierają groźnego wirusa i mogą wprowadzić nieodwracalne szkody w komputerze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przestępcy podszywają pod Urząd Skarbowy.

Zobacz także

Wysyłają na adresy mailowe podatników wiadomości, z których wynika, że została wobec nich wszczęta kontrola skarbowa. Nadawca takiego e-maila informuje, że wiadomość została wysłana ze względu na brak możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego z podatnikiem – ostrzega m.in. portal eska.pl. W treści również znajduje się odniesienie do załącznika – oszuści piszą, że należy otworzyć dołączony plik, w którym rzekomo znajduje się więcej informacji na temat postępowania skarbowego.

Nie klikajcie w załączony plik!

Pod  żadnym pozorem nie klikajcie w ten załącznik!  Kiedy znajdziecie wiadomość o takiej treści na waszej skrzynce mailowej, po prostu ją zignorujcie – zawiadomienie o podjęciu kontroli nie ma nic wspólnego z prawdą. Ponadto, Krajowa Administracja Skarbowa – w związku z wysypem fałszywych e-maili – przypomina, że urząd skarbowy nigdy nie informuje o rozpoczęciu postępowania kontrolnego drogą elektroniczną.

Zobacz także

Wiadomość napisana jest w sposób wiarygodny – tak się może na początku przynajmniej wydawać. Zachowany jest oficjalny ton, urzędowy język… jednak ogromne wątpliwości budzi już sam adres nadawcy! Nie znajdziecie go na żadnej rządowej domenie gov.pl.

Poniżej, widać dokładnie jak wygląda taka wiadomość.

maile

fot. Facebook/screenshot

UWAGA! Plik, w który nadawca każe kliknąć, najprawdopodobniej zawiera groźnego wirusa. Kiedy otworzymy ten załącznik, możemy nieodwracalnie zaszkodzić systemowi naszego komputera. Dodatkowo, tego rodzaju pliki służą WYKRADANIU DANYCH.

 

 

RadioZET/Facebook/eska.pl