Zamknij

Autobus pełen dzieci wylądował w rowie. "Przez chwilę istniało zagrożenie"

11.02.2022 15:55

Na drodze w Gliczarowie niedaleko Zakopanego do rowu zsunął się autobus, którym jechała grupa dzieci spędzająca ferie zimowe na Podhalu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Autobus z dziećmi zsunął się do rowu
fot. Policja w Zakopanem

Do niebezpiecznego zdarzenia na drodze w miejscowości Gliczarów w województwie małopolskim doszło w czwartek 10 lutego. Jak podaje zakopiańska policja, autobus pełen dzieci, którym kierował 70-latek, zsunął się do przydrożnego rowu. Na miejscu interweniowali strażacy. 

Gliczarów. Autobus z dziećmi wylądował w rowie

"Przez chwilę istniało zagrożenie, że autobus może przewrócić się na bok. Dzieciom udało się bezpiecznie opuścić pojazd i nikomu nic się nie stało, a po chwili dotarły do pensjonatu" – relacjonował Roman Wieczorek z KPP w Zakopanem.

Kierowca w rozmowie z policjantami zakopiańskiej drogówki twierdził, że chciał wyminąć nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd i zjechał na pobocze, licząc, że pod śniegiem nadal jest twarde podłoże. 70-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego był trzeźwy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl