Festiwal Wrażliwy - z wrażliwością o filmach i społeczeństwie

Redakcja
30.11.2017 14:40
Festiwal Wrażliwy - z wrażliwością o filmach i społeczeństwie
fot. Materiały organizatora

Festiwal Wrażliwy to filmowe wydarzenie, na którym odbywa się projekcja filmów dokumentalnych dotykających aspektu wrażliwości twórczej i bohaterów oraz otwartości na nowe doświadczenie i drugiego człowieka. 30 listopada odbędzie się pofestiwalowy pokaz filmów w Warszawie. To wydarzenie, któremu przyświeca, oprócz wrażliwości twórczej, także wrażliwość społeczna. 

Podczas pokazu filmów dokumentalnych wyróżnionych podczas Festiwalu Wrażliwego zobaczymy 6 krótkich metraży: Dziewczęta z Aushwitz reż. Kinga Wołoszyn-Kowanda, Kasia i Sylwek, reż. Nadim Suleiman, Winni, reż. Anna Jakubowska, Debiut MIŁOŚĆ, reż. Sylwia Rosak, Kurdyjska kołysanka, reż. Ania Domańska, Może podwieźć, reż. Mateusz Wyszogrodzki. Pokazom filmowym towarzyszyć będzie rozmowa prowadzona przez Jacka Jakubowskiego z Grupy TROP z Magdaleną Chodownik z Outriders, Kingą Wołoszyn-Kowandy, dokumentalistką, której film obejrzymy, i Agatą Stafiej-Bartosik z Fundacji Ashoka.

Rozmowa z twórcami i dziennikarzami będzie dotyczyła wrażliwości w ich pracy zawodowej. Debatujący będą próbowali odpowiedzieć na pytania o to, jak traktować bohatera dokumentu czy reportażu i zapewnić mu bezpieczeństwo, jak nie przekłamywać historii i podawać widzom prawdę, czy jaka powinna być rola reporterów w opowiadaniu historii. 

Spotkanie odbędzie się 30 listopada o 18.00 w siedzibie fundacji Ashoka przy ulicy Paca 40. 

festiwal

- Wrażliwość jest niezwykle wymagająca. Twórca musi wejść w empatyczny kontakt nie tylko z bohaterką, bohaterem reportażu, ale też z widzami. I zbudować most pomiędzy ich światami, który pozwoli się w tym dziele spotkać. Najlepiej, żeby każdy z tego spotkania wyszedł wzmocniony, by działać na rzecz wspólnego dobra – mówi Martyna Rubinowska z Fundacji Ashoka.

Dochód z festiwalu jest przekazywany Dziecięcym Hospicjom Domowym i ich podopiecznym. 

RadioZET.pl/KM