Zamknij

Filip Chajzer spłacił dług powstańca warszawskiego

Redakcja
02.08.2017 12:58
Filip Chajzer spłacił dług powstańca warszawskiego
fot. ons.pl

To się nazywa gest! Filip Chajzer otrzymał niedawno wiadomość z kancelarii komorniczej, która zajmuje się długiem 93-letniego mężczyzny walczącego w Powstaniu Warszawskim. Mężczyzna był dłużnikiem jednego z operatorów komórkowych. Prezenter spłacił całe zadłużenie weterana.

„Ośmielam się do Pana napisać, ponieważ Pana szanuję i wiem, że nie jest Pan obojętny na ludzką krzywdę, a los Powstańców Warszawskich, zwłaszcza w tej porze roku, jest Panu bliski. Pracuję w kancelarii komorniczej w Warszawie jako asesor komorniczy, dziś przyszedł do nas Pan Zdzisław (ps. Ryś), rocznik '24, Powstaniec Warszawski, jeden z ostatnich żyjących, jeśli nie ostatni weteran walk na Ochocie, który ma nieszczęście bycia dłużnikiem jednego z operatorów komórkowych” – opisł sytuację mężczyzny prawnik zajmujący się sprawą.

Jak zareagował na tę nietypową prośbę Filip Chajzer? „Ślicznie dziękuję za wrażliwość i wiadomość. Jeszcze dziś sprawa będzie załatwiona. Chwała bohaterom” – napisał na Facbooku.

Dziennikarz opublikował w swoich mediach społecznościowych informację razem ze zrzutem ekranu, że zapłacił 1101,68 zł długu weterana.

„Zgodnie z obietnicą temat skończony. Krajowa rada komornicza poprosiła mnie o kontakt do Pana Macieja – asesora, który do mnie napisał w sprawie Powstańca. Chcą mu podziękować za ludzkie i godne podejście do swojej pracy. Ja przy okazji poprosiłem o wrażliwość przy prowadzeniu spraw komorniczych bohaterów naszego kraju. Obiecali, że tak będzie. Dziękuję z góry” – napisał Chajzer.

Zrzut ekranu 2017-08-02 o 12.56.30

RadioZET.pl/SI