Zamknij

Ojciec Rydzyk po filmie Sekielskich: Wyciągnięto maczugę pedofilii

16.05.2019 10:28
Tadeusz Rydzyk
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

O. Tadeusz Rydzyk zabrał głos ws. głośnego filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” o przypadkach pedofilii w polskim Kościele. Jak przekonuje, z dramatu osób pokrzywdzonych zrobiono „przemysł pedofilii”.

O. Tadeusz Rydzyk w opublikowanej w czwartek rozmowie z „Naszym Dziennikiem” przyznaje, że „pedofilia jest czymś obrzydliwym”. „Nie ma na to słów” – dodaje, choć podkreśla, że wszystkiemu winna jest seksualizacja współczesnego świata.

– Gdzie są głosy oburzenia przeciwko deprawacji dzieci? – pyta założyciel i dyrektor Radia Maryja. To, co dzieje się dziś wokół Kościoła w Polsce – jak mówi – „nie może nam przyćmić wielkiego dobra, które przez dwadzieścia wieków działo się za sprawą Kościoła”.

A ilu księży, również w Polsce, doświadcza codziennych prześladowań, napaści – słownych i innych – w szkołach, na ulicach. Jak wielka musi być miłość, która kieruje tymi ludźmi? […] Dlaczego nie piętnuje się chociażby pełnych nienawiści zachowań studentów pod siedzibami biskupów? Kto doprowadził do takiego stanu, że studenci, którzy mają być inteligencją, zachowują się jak bojówki? Idą pod Kurię Metropolitalną w Warszawie, gdzie mieszkał Prymas Wyszyński i biją pięściami w drzwi.

O. Tadeusz Rydzyk w „Naszym Dzienniku”

Czy o. Rydzyk usprawiedliwia pedofilię? „Nie usprawiedliwiamy niczego, ale trzeba mówić prawdę, że odsetek księży jest nikły” – ocenia toruński redemptorysta.

Zobacz także

Rydzyk: z dramatu zrobiono „przemysł pedofilii”

Na pytanie o „antykatolicką nagonkę” odpowiada, że dziś chodzi głównie o niszczenie Kościoła „przemysłem pedofilii” i zarabianiu na oskarżeniach.

To jeden z etapów walki z Kościołem. Pedofilia to głębokie zboczenie. Ale trzeba też dostrzegać, że z tego dramatu zrobiono „przemysł pedofilii”, chcąc zarabiać na oskarżeniach o pedofilię i niszczyć Kościół. To są zorganizowane działania, które już przetestowano za granicą. Mieliśmy już maczugę antysemityzmu, nazizmu, nacjonalizmu, faszyzmu, teraz wyciągnięto maczugę pedofilii. […] Jeżeli szukają prawdy, to dlaczego posługują się ukrytymi kamerami, czy to jest uczciwe, czy to jest troska? To jest walka z Kościołem, obliczona na jego zniszczenie.

O. Tadeusz Rydzyk w „Naszym Dzienniku”

Film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”

Film dokumentalny braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” wciąż jest szeroko komentowany. Po pięciu dniach od głośnej premiery wciąż odnoszą się do niego kolejni dziennikarze, politycy, a także kościelni hierarchowie.

Zobacz także

Tylko nie mów nikomu

Od sobotniej premiery film o przypadkach pedofilii w polskim Kościele zebrał już prawie 17 mln odsłon (stan na czwartek na godz. 10). Bracia Sekielscy zdradzili już, że planują nakręcenie drugiej części filmu. „Będzie kontynuacja »Tylko nie mów nikomu«, bo mamy jeszcze historie, które chcemy opowiedzieć. Jesteśmy to winni osobom, które opowiedziały nam o swoich dramatach. Czujemy odpowiedzialność” – mówił Tomasz Sekielski na antenie Polsat News.

Zobacz także

RadioZET.pl/naszdziennik.pl