Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znamy datę premiery filmu Sekielskiego o pedofilii w Kościele. Będzie dostępny za darmo

17.01.2019 10:56
xxx wiadomosci

Tomasz Sekielski zakończył już zbiórkę na swój dokument poświęcony pedofilii w polskim Kościele. Dzięki uzyskanym w ten sposób 450 tys. złotych dokończy produkcję filmu, którego premiera zapowiedziana jest na maj. Będzie on dostępny za darmo na platformie YouTube.

Sekielski fot. Grzegorz Bukala/Reporter

Dokument autorstwa słynnego dziennikarza (znanego z pracy m.in. w TVN i TVP), poświęcony zjawisku pedofilii w polskim Kościele Katolickim, jest jednym z najbardziej oczekiwanych w tym roku. Kwerenda na zebranie budżetu (który ostatecznie wyniósł 450 tys. złotych) odbyła się w sieci za pośrednictwem platformy Patronite (Sekielski twierdzi, że mainstreamowe media odmówiły mu subwencji). Szczegóły premiery filmu oraz jego dystrybucji podał portal wirtualnemedia.pl.

Jak wynika z informacji serwisu, premiera filmu (którego tytuł nie jest jeszcze znany) zaplanowana jest na 11 maja. Wówczas będzie on dostępny za darmo na platformie YouTube. Tego samego dnia, kilka godzin wcześniej odbędą się też dwa uroczyste pokazy kinowe – dla dziennikarzy oraz dla patronów, a więc osób, które wsparły finansowo produkcję.

Oprócz tego z nieoficjalnych informacji „WM” wynika, że zostanie także zorganizowany zamknięty pokaz dla bohaterów filmu, czyli ofiar księży-pedofilów. Odbędzie się on jednak w pełnej dyskrecji, a jego czas i miejsce nie zostaną podane do wiadomości publicznej z uwagi na chęć uszanowania prywatności tych osób oraz zapewnienia im maksymalnej anonimowości. 

O szczęśliwym zakończeniu zbiórki Sekielski poinformował na początku stycznia. Zakomunikował też, że przygotowuje nowy dokument, którego tematyka dotyczyć będzie afery w SKOK-ach. 

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/MP

Oceń