Zamknij

Ostrożny komentarz Dudy po filmie Sekielskiego. Prezydent apeluje do... rodziców

13.05.2019 17:25
Andrzej Duda
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Film braci Tomasza i Marka Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w polskim Kościele od sobotniej premiery wywołuje lawinę komentarzy. Do ujawnionych przypadków odnoszą się kolejni dziennikarze, duchowni i politycy. Film skomentował też Andrzej Duda.

"Film robi wrażenie. Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie" – zaczął na Twitterze prezydent Andrzej Duda. W komentarzu nie padło jednak hasło "Kościół". Prezydent zaapelował natomiast do rodziców. „Patrz uważnie! Rozmawiaj ze swoim dzieckiem!” – zaznaczył.

"Niezbyt wiele Pan zrozumiał, Panie Prezydencie" - odpowiedziała mu posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

Wcześniej tego samego dnia minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał zespół prokuratorów, który przeanalizuje zdarzenia pokazane w filmie

ZOBACZ FILM TOMASZA SEKIELSKIEGO "TYLKO NIE MÓW NIKOMU"

Zobacz także

Film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" przebił „Kler”

W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego w serwisie YouTube premierę miał film "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawiono przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. 

Od tego czasu film zebrał już ponad 8 mln odsłon (stan na poniedziałek na godz. 17). Swoją popularnością pobił więc głośny film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Ten drugi obejrzało w kinach ponad 5 mln widzów.

Zobacz także

RadioZET.pl