Zamknij

Trauma ofiar księży pedofilów jak po... edukacji seksualnej. Ogórek w TVP komentuje film Sekielskiego

14.05.2019 13:25
Magdalena Ogórek w TVP o "Tylko nie mów nikomu"
fot. Mateusz Grochocki/East News

Film braci Tomasza i Marka Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” od sobotniej premiery budzi ogromne emocje. Do ujawnionych przypadków pedofilii w polskim Kościele odnoszą się kolejni duchowni, politycy i dziennikarze, w tym m.in. związana z TVP Magdalena Ogórek. Jej komentarz może jednak budzić kontrowersje.

Magdalena Ogórek podczas poniedziałkowej rozmowy w programie TVP Info „O co chodzi” podjęła temat pedofilii w Kościele i filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu. Mówiąc jednak o molestowaniu przez księży, Ogórek nawiązała do zbyt wczesnej „seksualizacji dzieci”. Jak stwierdziła, cechą wspólną ofiar księży z filmu jest trauma po zbyt wczesnej inicjacji seksualnej. Ta trauma ofiar księży pedofilów, jak uważa Ogórek, jest taka jak dzieci, które mają w szkołach edukację seksualną.

Co najbardziej wybija się w tym filmie, poza haniebnymi czynami osób duchownych, i to pokazują wszystkie ofiary? Że to, co położyło się traumą na całe życie, wynika oczywiście z nadużytego zaufania […], ale tam była jeszcze jedna bardzo ważna kwestia – traumą na całe życie położyło się to, że za wcześnie doszło do inicjacji seksualnej. To był ciężki szok.

Magdalena Ogórek w „O co chodzi” w TVP Info

– I teraz, dlaczego chcieliście nas, rodziców, zmusić do wprowadzenia do szkół lekcji o tym, że 7-latki mają traktować masturbację jako coś zwykłego? – zapytała jednego ze swoich gości, Miłosza Motykę z PSL.

Zobacz także

– To jest zapisane w standardach WHO i to się nazywa wczesna seksualizacja. I te dzieci, teraz już dorosłe osoby z filmu... Gdy ta 7-latka przychodziła do księdza i była mowa na temat masturbowania, to teraz zgodnie z tym, czego uczyłaby się w szkole według Rafała Trzaskowskiego, dowiedziałaby się, że to jest coś normalnego – mówiła Ogórek.

Zobacz także

Film Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”

Film „Tylko nie mów nikomu” miał premierę w sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego w serwisie YouTube. W dokumencie przedstawiono przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. 

Od soboty film zebrał już prawie 12 mln odsłon (stan na wtorek na godz. 13). Swoją popularnością pobił więc głośny film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Ten drugi obejrzało w kinach ponad 5 mln widzów.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVP Info/gazeta.pl