Zamknij

Finał WOŚP w 2021 roku przesunięty. Jurek Owsiak ogłosił nowy termin

17.12.2020 17:43
Jurek Owsiak
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaje przesunięty - poinformował szef WOŚP Jurek Owsiak. Na decyzję ma wpływ ogłoszona przez rząd narodowa kwarantanna. Finał do tej pory planowany był na 10 stycznia 2021 roku.  

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2021 roku odbędzie się w niedzielę 31 stycznia – przekazał w mediach społecznościowych Jurek Owsiak. Szef WOŚP dodał, że decyzja rządu ws. nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wszystkich zaskoczyła. 

– Rozumiemy, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska, środki muszą być stanowcze i to chyba jedyne rozwiązanie, które pozwoli opanować wirusa i pandemię – stwierdził Owsiak. – Na dzień dzisiejszy Fundacja WOŚP ma Finał zapięty niemal na ostatni guzik. 1362 sztaby - w absolutnej gotowości i z pełnym zrozumieniem - także przyjmą ten nowy termin. Bardzo wiele sztabowych puszek stacjonarnych już funkcjonuje, a także wszystkie wpłaty online działają już na dobre – podsumował szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak podkreślił, że 120 tys. wolontariuszy WOŚP będzie robiło wszystko, aby hasło "Wygramy" było "nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem", ale "żeby to było hasło, które mówi o tym, że "dajemy sobie radę", że "grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy tworzymy społeczeństwo obywatelskie". – Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29 – dodał. 

Finał WOŚP 2021 przesunięty. Do 17 stycznia kwarantanna narodowa 

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w czwartek, że od 28 grudnia do 17 stycznia zostanie wprowadzona kwarantanna narodowa. Zamykamy hotele, także na ruch służbowy, i stoki narciarskie – poinformował. Jak dodał, w noc sylwestrową będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się

Zobacz także

Od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą także galerie, oprócz sklepów, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli np. sklepów spożywczych, aptek i drogerii. Wszystkie osoby, które będą przyjeżdżały do Polski transportem zorganizowanym, będą miały obowiązkową 10-dniową kwarantannę.

RadioZET.pl