Fizjoterapeuci strajkują w Warszawie. Na oczach ministra prowadzą głodówkę

22.05.2019 09:27
Fizjoterapeuci strajkują w Warszawie. Na oczach ministra prowadzą głodówkę
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Fizjoterapeuci i diagności prowadzą głodówkę w jednym z warszawskich szpitali – informuje dziś z rana reporter Radia ZET.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przedstawiciele tych zawodów walczą o 1600 złotych podwyżki, przypominając, że tyle dostały w poprzednim roku pielęgniarki. To główny argument protestu. Do tej pory nie spotkał się jednak z oczekiwaną przez fizjoterapeutów reakcją rządzących.

Na miejsce protestu przybyła dziś w stolicy wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Nasz reporter wspomniał, że nie pojawiła się z propozycją podniesienia wynagrodzeń.
W szpitalu głoduje siedem osób. Niewykluczone, że do głodówki przystąpią kolejni fizjoterapeuci i diagności.

– Szczurek-Żelazko przyjechała do szpitala, by wysłuchać, czego wymagają protestujący. Poprosiła o przerwanie głodówki. W holu szpitala głoduje siedem osób. Mówią, że będą strajkować aż do momentu zakończenia rozmów z Ministerstwem Zdrowia – relacjonuje z Warszawy Daniel Wrzos, reporter Radia ZET.

– Poprosiła ich o zawieszenie protestu na czas rozmów z resortem. O godz. 13 w Centrum Dialogu mają odbyć się rozmowy szefostwa obu związków z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia – dodaje nasz reporter.

Więcej informacji o proteście już wkrótce na wiadomosci.radiozet.pl

RadioZET.pl