Zamknij

Makabryczne sceny w domu. Zabił matkę i ranił sąsiadkę nożyczkami

29.07.2019 19:06
Makabryczne sceny w domu. Zabił matkę i ranił sąsiadkę nożyczkami
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Do krwawych scen doszło w poniedziałek, w miejscowości Florynka (gmina Grybów, województwo małopolskie). Miej więcej o godzinie 16.00, około 30-letni mężczyzna zabił swoją matkę, a następnie rzucił się na sąsiadkę. Jak nieoficjalnie podaje jeden z lokalnych portali, miał wbić kobiecie nożyczki w oczy.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O sprawie poinformowała Gazeta Krakowska.

Zobacz także

Zabił matkę, później rzucił się na sąsiadkę

63-letnia matka napastnika zginęła na miejscu. Jak nieoficjalnie podaje Gazeta Krakowska, najprawdopodobniej otrzymała ciosy w brzuch. Mężczyzna następnie wybiegł z domu i rozebrał się do naga.

Zobacz także

Według dziennikarzy krakowskiego portalu, chwilę później udał się do domu mieszkającej po sąsiedzku starszej kobiety i zaczął ranić ją nożyczkami.

Zobacz także

Po ranną 78-latkę przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kobieta trafiła do szpitala.

Sprawca zabójstwa miał leczyć się psychiatrycznie – donosi GK.

Miał wbić nożyczki w oczy starszej kobiecie

Z kolei – jak podaje nowosądecki portal sądeczanin.info – mężczyzna, który zaatakował kobiety, ma 31 lat. Według nieoficjalnych informacji, pozyskanych przez dziennikarzy serwisu, mężczyzna miał wbić 78-letniej sąsiadce nożyczki w oczy.

Zobacz także

– Mężczyzna ma trzydzieści jeden lat. Jest już w rękach  policji. Schwytali go sąsiedzi – mówiła portalowi Katarzyna Cisło, z policji w Krakowie. - Potem pobiegł do 78-letniej sąsiadki. Zaatakował ją i ciężko zranił. Na miejsce został wezwany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – dodawała funkcjonariuszka.

Jak donosi sądeczanin.info, mieszkańcy miejscowości Florynki są przerażeni i wstrząśnięci tragedią. Na miejsce dramatu pracują śledczy, jest obecny także prokurator.

Trafił pod opiekę psychiatryczną

- 31-letni Stefan W., który w poniedziałek we Florynce koło Nowego Sącza ostrym narzędziem zabił swoją matkę i ciężko ranił sąsiadkę, trafił pod opiekę psychiatryczną – powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

- Mężczyzna trafił pod nadzór psychiatryczny. Lekarze stwierdzą, czy jest on poczytalny i czy w przeszłości leczył się psychiatrycznie. Na miejscu pracują dwie grupy śledczych, którzy ustalają przyczyny zdarzenia- sprecyzował Gleń.

 

RadioZET.pl/Gazeta Krakowska