Zamknij

Franciszek Sterczewski zatrzymany przez policję. Jechał rowerem pod wpływem alkoholu [WIDEO]

28.06.2022 16:10
Franciszek Sterczewski
fot. tvp.info

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski został zatrzymany przez policję, gdy jechał rowerem pod wpływem alkoholu - informuje portal tvp.info. Polityk wyciągnął legitymację poselską i odmówił badania alkomatem.

Policja interweniowała wobec posła Koalicji Obywatelskiej Franciszka Sterczewskiego. Jak podaje portal tvp.info, który na swojej stronie opublikował także film z zatrzymania, funkcjonariusze wyczuli od polityka zapach alkoholu i chcieli przebadać go alkomatem. Sterczewski odmówił badania.

Franciszek Sterczewski
fot. Tvp.info

Franciszek Sterczewski zatrzymany za jazdę rowerem po alkoholu

Jak podaje portal, do incydentu doszło po godz. 3 nad ranem we wtorek na ul. Głogowskiej w Poznaniu. Tvp.info opublikował nagranie z interwencji. Policjanci zatrzymali mężczyznę na rowerze, który miał problemy z jechaniem prosto. "Poruszał się całą szerokością pasa i w dodatku bez podstawowego oświetlenia" - czytamy.

Funkcjonariusze mieli wyczuć od Franciszka Sterczewskiego silną woń alkoholu. Poseł KO jednak nie chciał poddać się badaniu alkomatem, zasłaniając się immunitetem. Pytany, czy pił alkohol, odpowiedział: „Wczoraj, że tak powiem”. Polityk na prośbę policji przypiął rower do stojaka i oddalił się pieszo.

Sterczewski odniósł się do zdarzenia i przeprosił na Twitterze za swoje zachowanie. "Szanowni Państwo, chciałbym wszystkich bardzo przeprosić za moje wczorajsze zachowanie. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy. W ramach zadośćuczynienia wpłacę 5000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber" - napisał. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP Info

C