Zamknij

Francuski konsulat wystawił rachunek za akcję ratunkową Elisabeth Revol

Redakcja
02.02.2018 17:54
Francuski konsulat wystawił rachunek za akcję ratunkową Elisabeth Revol
fot. Archiwum RadioZET.pl

Francuski konsulat wystawił rachunek na kwotę 31 tys. euro (129 tys. zł) za akcję ratunkową na Nanga Parbat. Elisabeth Revol zobowiązana jest pokryć koszty strony francuskiej.

Zagłosuj

Uważasz, że Polacy również powinni domagać się zwrotu kosztów?

Liczba głosów:

O wiadomości, jaką francuski konsulat skierował do Revol, powiedziała jej przyjaciółka Maska Gordon. Jako pierwsi dowiedzieli się o tym osoby, które wpłaciły pieniądze na pomoc rodzinie Tomasza Mackiewicza. Otrzymali oni automatycznie newsletter, w którym opisane są działania francuskich władz.

Wysoki rachunek dla himalaistki

Jak na razie nie ma informacji o tym, jakie jest stanowisko strony polskiej. – Do tej pory otrzymaliśmy rachunek w wysokości 31 tysięcy euro od francuskiego konsulatu, który przekazał środki na akcję ratunkową. Wciąż nie wiemy, czy konieczny będzie zwrot kosztów za akcję polskiej stronie. Pieniądze ze zbiórki, potrącone o koszty akcji ratunkowej (staramy się ją zminimalizować), zostaną podzielone pomiędzy trójkę dzieci Tomka: Antoninę, Zoję i Maksa – czytamy w newsletterze.

Zbiórka dla rodziny Tomka

Masha Gordon podzieliła się swoją wiedzą na temat stanu zdrowia – Odwiedziliśmy Elisabeth w szpitalu. Jest pod dobrą opieką, powoli oswaja się z tragicznymi wydarzeniami z zeszłego tygodnia. Dziękuję wszystkim za okazanie nadzwyczajnej solidarności – pisze przyjaciółka Elisabeth Revol, która na stronie gofundme.com zorganizowała zbiórkę pieniędzy dla rodziny Mackiewicza. Jak do tej pory zebrano ponad 148 tys. euro (616 tys. zł).

Tak na okoliczności akcji ratunkowej zareagowali francuscy internauci:

Zobacz także

Elisabeth Revol przebywa w szpitalu. Udzieliła jak dotąd tylko jednego wywiadu:

RadioZET.pl/gofundme.com/wp.pl/strz