Zamknij

Fundacja Rydzyka dostała środki na przeciwdziałanie przestępczości. Część wydano na koncert kolęd

Redakcja
02.10.2018 17:10
Fundacja Rydzyka dostała środki na przeciwdziałanie przestępczości. Część wydano na koncert kolęd
fot. L.Piecyk/Reporter

W 2017 roku Ministerstwo Sprawiedliwości przyznało Fundacji Lux Veritatis łącznie 787 tys. zł z funduszu mającego na celu przeciwdziałanie przestępczości – informuje Onet.pl. Część środków z dofinansowania wydano m.in. na koncert kolęd w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Resort ponownie przyznał fundacji o. Rydzyka i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu środki na ten cel.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak twierdzi Ministerstwo Sprawiedliwości  „Fundusz Sprawiedliwości jest państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości".

Zobacz także

Jak ustalił Onet.pl w ubiegłym roku z puli 7,14 mln zł WSKSiM oraz Lux Veritatis otrzymały łącznie 787 tys. zł. Toruńska uczelnia miała przeprowadzić za nie akcję informacyjną "Wpływ mediów na wychodzenie z przestępczości", w tym także kampanię skierowaną do kierowców.

Zobacz także

Fundacja o. Rydzyka miała z kolei wyprodukować emitowane od wielu lat reportaże interwencyjne "Po stronie prawdy". 

Z ustaleń portalu wynika, że w skład zadań Lux Veritatis wszedł również "koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, transmitowany w ogólnodostępnej telewizji".

RadioZET.pl/Onet/BM