SE:Fundacja kuzyna Konstantego Radziwiłła otrzyma pół mln. Wygrała konkurs

Redakcja
30.08.2017 09:16
SE:Fundacja kuzyna Konstantego Radziwiłła otrzyma pół mln. Wygrała konkurs
fot. Kornelia Głowacka-Wolf/Agencja Gazeta

Fundacja, którą prowadzi kuzyn Konstantego Radziwiłła, otrzyma pół miliona złotych. Resort zdrowia podpisał z nią umowę po rozstrzygnięciu konkursu. Minister tłumaczy się z relacji rodzinnych. O sprawie pisze "Super Express". 

Fundacja Medicover znalazła się na liście podmiotów, które będą prowadziły Narodowy Program Zdrowia. Jej prezesem jest kuzyn ministra - Marcin Dominik Radziwiłł. Resort utrzymuje, że obaj panowie dowiedzieli się o łączącym ich pokrewieństwie już po rozstrzygnięciu konkursu.

Umowa między ministerstwem zdrowia a fundacją Medicover opiewa na kwotę 500 tys. złotych. Placówka będzie prowadziła działania informacyjno-edukacyjne dotyczące zagrożeń wywołanych przez promieniowanie ultrafioletowe. 

Do konkursu miały przystąpić jeszcze dwie inne organizacje. Polska Federacja Pacjentów Dialtransplant złożyła już odwołanie w tej sprawie. 

Resort zdrowia zapewnia, że nie ma wątpliwości, co do bezstronności konkursu. Odnosi się tym samym do zarzutów o pokrewieństwo ministra i prezesa fundacji, która wygrała konkurs.

Rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia tłumaczy w rozmowie z "SE", że "obaj panowie nie utrzymują relacji rodzinnych".

RadioZET.pl/Super Express/KM