Zamknij

Funkcjonariusze SOP dostali wysokie podwyżki. W innych służbach wrze

Redakcja
11.06.2018 13:34
SOP
fot. Stanisław Kowalczuk/East News

Ponad 1000 złotych brutto podwyżki dostali od czerwca funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Funkcjonariusze innych służb są rozżaleni, bo im podniesiono pensje od 100 do 200 złotych. Padają oskarżenia, że wiceminister spraw wewnętrznych, któremu podlegają służby, dzieli je na lepsze i gorsze.

Wiceminister Jarosław Zieliński na razie nie skomentował sprawy. Przed sześcioma dniami, podczas posiedzenia sejmowej komisji, w której brali udział związkowcy i szefowie, o podwyżkach dla SOP nie wspomniał ani słowem.

Związkowcy z Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych od wiosny próbowali wynegocjować podwyżki dla wszystkich 140 tysięcy funkcjonariuszy straży pożarnej, straży granicznej i policji, proponując po równo dla wszystkich po 650 złotych. Teraz czują się oszukani.

Zobacz także

„Nie ma najmniejszego uzasadnienia, by wbrew własnym słowom tak drastycznie różnicować funkcjonariuszy” – piszą związkowcy ze Straży Granicznej (cytat za „Rzeczpospolitą”) i straszą, że teraz lawinowo z pracy będą odchodzić pogranicznicy.

Po podwyżkach funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa będą obok Straży Marszałkowskiej najlepiej zarabiającymi mundurowymi w kraju – według informacji „Faktu” ich wynagrodzenie będzie wynosiło co najmniej 6 tys. zł.

RadioZET.pl/MaG/Fakt24.pl/MP