Zamknij

Dużo śniegu i ślisko! GDDKiA ostrzega 8 województw

Redakcja
16.12.2018 18:24
Dużo śniegu i ślisko! GDDKiA ostrzega 8 województw
fot. Shutterstock

Opady śniegu, mżawka, błoto pośniegowe – to wszystko sprawia, że na drogach tej nocy będzie niebezpiecznie. GDDKiA ostrzega przed utrudnieniami w ośmiu województwach, RCB apeluje o rozwagę, a IMGW prognozuje spadek temperatury lokalnie nawet do -20 stopni Celsjusza!

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na drogach w całym kraju pracuje blisko pół tysiąca pojazdów do zimowego utrzymania nawierzchni.

Jak jednak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, błoto pośniegowe i gołoledź utrudniają jazdę w województwach lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Wszędzie tam trudnienia także z powodu opadów śniegu, podobnie jak w województwach pomorskim, małopolskim i łódzkim. W kujawsko-pomorskim pada marznąca mżawka. Będzie bardzo ślisko.

W nocy - głównie na południu i wschodzie kraju - możliwe lokalne mgły, które będą znacznie ograniczać widzialność.

Zobacz także

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega z kolei przed intensywnymi opadami śniegu w województwach: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i wschodniej części warmińsko-mazurskiego. Wieczorem może przybyć nawet do 14 cm pokrywy śnieżnej.

Instytut wydał również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem w południowo-wschodniej części województwa śląskiego i wschodniej części województwa małopolskiego. Temperatura w nocy może spaść lokalnie nawet do -20 stopni Celsjusza.

W związku z ostrzeżeniami, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje do kierowców o rozwagę.

„Korzystaj z opon zimowych, naładuj telefon, zabierz do auta ładowarkę, zatankuj samochód, zabierz przewody do rozruchu silnika” - zaleca RCB na Twitterze.

RadioZET.pl/PAP/JŚ