Zamknij

GIIF zablokował konto mec. Michała Królikowskiego

Redakcja
25.09.2017 12:01
GIIF zablokował konto mec. Michała Królikowskiego
fot. PAP

Generalny Inspektor Informacji Finansowej zablokował konto mec. Michała Królikowskiego - poinformował dziennik.pl. Chodzi o część z miliona zł, którą Królikowski dostał od firmy podejrzewanej o wyłudzenia 700 mln zł VAT w wyniku obrotu paliwami - podał portal.

W piątek Prokuratura Krajowa przekazała mediom kalendarium prowadzonego od października 2015 r. śledztwa w sprawie wyłudzeń podatku VAT prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Białymstoku.

W tym kalendarium podano, że 13 września prokurator prowadzący sprawę "podjął działania zmierzające do ustalenia numeru rachunku bankowego kancelarii adwokata Michała Królikowskiego i dokonanie blokady znajdujących się tam środków, jako mogących mieć związek z tzw. praniem brudnych pieniędzy. Z kolei w czwartek 21 września dokonano blokady znajdujących się na rachunku środków.

Królikowski powiedział portalowi, że wie o zajęciu pieniędzy od piątku lub soboty i jest zadowolony z tej decyzji. Dodał, że zajęte zostało 750 tys. zł. Wskazał również, że wcześniej na polecenie klienta przekazał na inne konto około 300 tys. zł na cele procesowe. Królikowski powiedział portalowi dziennik.pl, że w zeszłym tygodniu jego klient wskazał swoje depozyty adwokackie i rachunki, na jakich się znajdują. Zajęcie depozytu na swoim koncie mecenas wiąże właśnie z tą sprawą.

RadioZET.pl/pap/maal