Zamknij

GROM walczy z dżihadystami

Redakcja
22.02.2017 16:58
GROM
fot. PAP

Polscy komandosi z jednostki GROM walczą z terrorystami w Syrii i Iraku -– informuje pismo "Intelligence Online". GROM ma stacjonować w Jordanii razem z amerykańskimi siłami specjalnymi.

Zagłosuj

Czy polscy komandosi powinni angażować się w walkę z Państwem Islamskim?

Liczba głosów:

W Jordanii stacjonuje wyspecjalizowana jednostka komandosów, których działania są tajne, ale źródła "Intelligence Online" donoszą, że ich akcje w Syrii i Iraku koordynuje SOCOM, czyli Dowództwo Operacji Specjalnych amerykańskiej armii.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

SOCOM od ponad dwudziestu lat szkoli GROM. Dostarcza też nowoczesny sprzęt. Dlatego bliska współpraca z jego dowództwem owocuje kolejnymi działaniami. Tym razem to walka z islamskimi terrorystami na terenie Bliskiego Wschodu. GROM-owi w Syrii i Iraku zdarza się walczyć razem ze specjalnymi siłami z Wielkiej Brytanii i Francji.

O współpracy polskiej jednostki specjalnej z Jordanią mówi się od sierpnia ubiegłego roku. Wtedy na specjalnym pokazie GROM w Gdańsku pojawił się król Jordanii Abdullah II. Niestety ćwiczenia zakończyły się tragicznie, zginął jeden z żołnierzy GROM-u.

RadioZET.pl/DG