Zamknij

GUS: W ubiegłym roku Polskę odwiedziło 17 mln turystów

Redakcja
17.07.2017 11:56

Rozwija się branża turystyczna w Polsce. Z danych GUS wynika, że w 2016 r. nasz kraj odwiedziło 17 mln turystów. Najwięcej z Niemiec i Chin. Przeciętny turysta wydaje na wakacjach w Polsce 1800 złotych. Rekordzistami są Chińczycy zostawiający u nas prawie 8 tys. złotych.

GUS: W ubiegłym roku Polskę odwiedziło 17 mln turystów
fot. Pexels.com

Nasz kraj może się pochwalić coraz bardziej rozwijającą się turystyką. Na wakacje w Polsce decydują się zarówno turyści z zagranicy, jak i Polacy, którzy coraz częściej wybierają krajowe destynacje na urlop. – Polacy najczęściej wypoczywają w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i małopolskim – komentuje rzecznik prezesa GUS, Karolina Dawidziuk.

Włochy i Chorwacja to ulubione kierunki Polaków

Najbardziej popularnymi destynacjami Polaków są Włochy, Chorwacja, Grecja i Czechy. – Wśród dalekich podróży największą popularnością cieszyły się: Stany Zjednoczone, Egipt, Izrael, Maroko, Tunezja i Dominikana – mówi Dawidziuk.

Zobacz także

Najwięcej wydają u nas Chińczycy

Wśród zagranicznych turystów najchętniej Polskę wybierają nasi zachodni sąsiedzi. Rekordzistami od strony finansowej są jednak Chińczycy, którzy przeciętnie w naszym kraju wydają ponad 7800 złotych. Drugie miejsce zajmują turyści z USA (5600 złotych). Na trzecim miejscu uplasowali się Finowie. Jak podaje portal Bankier.pl, Polacy krajowe wakacje wydają średnio 900 złotych, a za granicą 2500 złotych.

Czy powinno się w Polsce szczepić dzieci? Weź udział w naszej dyskusji w MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/Bankier.pl/strz