Zamknij

GW: Kaczyński premierem na 75 proc. Dymisja Waszczykowskiego w zasadzie przesądzona

Redakcja
26.10.2017 16:42
GW: Kaczyński premierem na 75 proc. Dymisja Waszczykowskiego w zasadzie przesądzona
fot. Archiwum RadioZET.pl

Dymisja szefa MSZ jest „w zasadzie przesądzona” a na 75 proc. Jarosław Kaczyński zastąpi Beatę Szydło na fotelu szefa rządu – takie doniesienia publikuje czwartkowa „Gazeta Wyborcza”. Rekonstrukcja rządu ma nastąpić pomimo 58 proc. poparcia dla rządu PiS, co wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Zagłosuj

Kto byłby lepszym premierem RP?

Liczba głosów:

Zmiany w rządzie nastąpią w ciągu najbliższych kilkunastu dni – mówiła premier Beata Szydło w wywiadzie dla TVN24. Z kolei polityk PiS, na którego powołuje się Wyborcza.pl, twierdzi, że jeśli dojdzie do zmiany premiera, Szydło zastąpić może jedynie Jarosław Kaczyński.

Decyzje zostały podjęte

Zdaniem obecnej premier „decyzje zostały podjęte”. O szczegółach Beata Szydło, ani inni posłowie z obozu rządzącego nie chcą mówić. Roman Giertych twierdzi natomiast, że PiS popełnia błąd, wymieniając ministrów. – Zmiany radykalne robi się w pierwszej części kadencji, a nie drugiej – mówił w rozmowie w TVN24.

Głęboka rewolucja?

Wariant zmian w rządzie, o którym pisze „Wyborcza” zakłada głęboką rewolucję na najważniejszych stanowiskach. Autor artykułu, powołując się na posła PiS, twierdzi, że w grę wchodzi nawet zmiana na stanowisku szefa MON. – Sprawa jest otwarta, nic nie jest przesądzone – mówi poseł.

Nasz sondaż w tej sprawie:

Zobacz także

RadioZET.pl/Wyborcza.pl/TVN24.pl/strz