Zamknij

15-letnia Gabrysia nie żyje. Polacy zebrali milion dolarów na jej operację

27.12.2019 16:42
Gabrysia Dzimira
fot. siepomaga.pl

15-letnia Gabrysia Dzimira z Jarosławia na Podkarpaciu nie żyje. Dziewczynka, której los poruszył serca Polaków, zmarła 25 grudnia w Stanach Zjednoczonych. Gabrysia Dzimira przeszła za oceanem skomplikowaną operację. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Gabrysia Dzimira urodziła się z wadą serca i płuc. Jedynym ratunkiem dla 15-latki z Jarosławia na Podkarpaciu była droga i skomplikowana operacja w Stanach Zjednoczonych. Koszt zabiegu wyceniono na milion dolarów. 

Historia Gabrysi nagłośniona przez media w całym kraju poruszyła serca Polaków. Na portalu siepomaga.pl zorganizowano internetową zbiórkę pieniędzy. Pod koniec sierpnia br. udało się zebrać kwotę 4 milionów złotych. 

15-letnia Gabrysia Dzimira nie żyje. Zmarła po operacji w USA

15-letnia Gabrysia oraz jej mama poleciały do Stanów Zjednoczonych. Trwająca kilkanaście godzin operacja nastolatki odbyła się 11 grudnia w Stanford. Po operacji stan Gabrysi był dobry. 15-latka mogła samodzielnie oddychać. 

W Wigilię do Polski dotarły niepokojące informacje o stanie krytycznym nastolatki. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na Facebookowym profilu "Pomoc dla Gabrysi" pojawiła się smutna informacja o śmierci dziewczynki. Gabrysia Dzimira zmarła w Boże Narodzenie. 

Dzisiaj dotarła do Nas smutna wiadomość: ''Droga Gabi na ziemi się zakończyła, a rozpoczęła po drugiej stronie nieba. W Dzień Bożego Narodzenia czasu amerykańskiego Nasza Najukochańsza Gabi odeszła do Pana''

napisano 26 grudnia

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24