Zamknij

Galeria zdjęć Tomka Mackiewicza z lat młodości. "Posiadał ogromny dystans życia codziennego"

Redakcja
02.02.2018 21:56
Galeria zdjęć Tomka Mackiewicza z lat młodości. "Posiadał ogromny dystans życia codziennego"
fot. Adam Staskiewicz / East News

Tomek posiadał ogromny dystans do siebie i życia codziennego. Był niezwykle odważny i przebojowy. Tak zmarłego himalaistę wspominają jego koleżanki z dawnych lat, z którymi chodził do szkoły w Działoszynie na południu woj. łódzkiego.

Zagłosuj

Interesujesz się himalaizmem?

Liczba głosów:

Działoszyn to niewielkie miasteczko w powiecie pajęczańskim. To tam wychował się późniejszy himalaista Tomek Mackiewicz. Swoją edukację rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 2 im. Wandy Wasilewskiej, obecnie Mikołaja Kopernika. Chodził tam od 1 do 4 klasy. W Działoszynie razem z siostrą był pod opieką dziadków.

Działoszyn miasto dzieciństwa

Później przeprowadził się do Częstochowy, gdzie mieszkali jego rodzice. Tomek od najmłodszych lat wykazywał zdolności aktorskie i artystyczne. – Trema aktorska była mu obca. Posiadał ogromny dystans do siebie i życia codziennego. Był niezwykle odważny i przebojowy. Raczej nie sprawiał kłopotów wychowawczych. Był po prostu dobrym kolegą – tak wspominają go koleżanki z klasy: Lidia Drab i Aneta Korba, a także Marta Patocka, z którą chodził na kółko teatralne.

Zbiórka dla rodziny

Obecnie Urząd Miasta i Gminy w Działoszynie prowadzi zbiórkę pieniędzy jako pomoc dla rodziny Tomka. Poza tym zbiórka jest też prowadzona nas stronie gofundme.com.

Zobacz zdjęcia Tomka z najmłodszych lat szkolnych i jego rodzinny dom:

RadioZET.pl/strz