Zamknij

Pomogli pijanemu wstać z chodnika. Później zaatakował ich siekierą

30.01.2020 17:49
Garbów Atak Siekiera
fot. Pixabay.com

Nie takiej reakcji spodziewali się wczoraj w Garbowie (woj. lubelskie) policjanci, pomagający wstać z chodnika 65-latkowi. Chwilę później krewki mężczyzna chwycił za siekierę i zaatakował mundurowych. Groził, że ich zabije. Został szybko obezwładniony, teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policjanci z komisariatu w Niemcach otrzymali zgłoszenie o leżącym na chodniku mężczyźnie. Przybyli na miejsce, pomogli 65-latkowi podnieść się z chodnika. Okazało się, że był kompletnie pijany.

Zobacz także

Jak relacjonuje „Kurier Lubelski” mundurowi doprowadzili go do miejsca zamieszkania. W trakcie odprowadzania mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny. Wyzywał mundurowych, zaczął nawet grozić że ich zabije.

Już na terenie posesji chwycił za siekierę, którą zaczął wymachiwać w kierunku policjantów.

Zobacz także

Policjantka w tym czasie zamknęła drzwi (domu) od zewnątrz. Wówczas mężczyzna zauważył stojącego przy oknie funkcjonariusza od razu uderzył siekierą w szybę rozbijając ją i próbując ranić policjanta. Funkcjonariusz uchylił się, dzięki czemu nie odniósł obrażeń

- informuje lubelska policja.

65-latek został obezwładniony i zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta, kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Policja Lubelska/Kurier Lubelski