Zamknij

Pościg za kierowcą na Lubelszczyźnie, padły strzały. Policjant został ranny

12.09.2021 21:03
pościg policji
fot. DOMIN/AGENCJA SE/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli w miejscowości Gąsiory na Lubelszczyźnie. Uciekiniera udało się zatrzymać po pościgu i oddanych strzałach z broni palnej w kolejnej miejscowości. 

Policjanci z Radzynia Podlaskiego otrzymali zgłoszenie, że 34-letni kierowca dostawczego volkswagena porusza się z nadmierną prędkością i rozbitym tylnym światłem. Kiedy udało się go zlokalizować, jeden z patroli usiłował go zatrzymać.

Lubelskie. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Pościg policji, padły strzały

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli w miejscowości Gąsiory (gmina Ulan Majorat, woj. lubelskie) i zaczął uciekać. - Podczas blokady w mieście Brzostowiec kierujący volkswagenem potrącił policjanta, który z poważnymi obrażeniami przebywa w szpitalu - relacjonował Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie w rozmowie z Radiem ZET.

Funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze i przestrzelili jedną z opon w busie. W efekcie pojazd wjechał do rowu, a następnie dachował. Dwaj mężczyźni podróżujący dostawczym volkswagenem trafili do szpitala. Nic poważnego im się nie stało, doznali jedynie potłuczeń.

RadioZET.pl/ Radio ZET