Zamknij

Gawłowski wyjdzie na wolność? Sąd wyznaczył kaucję, prokuratura szykuje odwołanie

Redakcja
11.07.2018 16:10
Gawłowski
fot. PAP

Sąd postanowił zastosować 500 tys. zł kaucji jeżeli chodzi o Stanisława Gawłowskiego - powiedział pełnomocnik posła PO Roman Giertych. Dodał, że sąd przedłużył areszt do czasu wpłacenia kaucji. - Planujemy wpłacić kaucję jak najszybciej - zaznaczył Giertych.

Kiedy więc poseł PO wyjdzie na wolność? To zależy od tego, jak szybko rodzinie polityka uda się zebrać pieniądze i wpłacić kaucję. Według informacji pełnomocnika, na wpłacenie kaucji sąd wyznaczył 14 dni od czwartku.

Prokuratura decyzji sądu nie komentuje. Śledczy podtrzymują że ich zdaniem Gawłowski powinien zostać w areszcie. Już szykują odwołanie do sądu apelacyjnego. Ten zbierze się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Zarzuty dla Gawłowskiego

O zastosowanie tego środka wnioskowała szczecińska delegatura Prokuratury Krajowej, argumentując to obawą matactwa. Do wniosku o areszt przychylił się 15 kwietnia sąd rejonowy, a decyzję podtrzymał Sąd Okręgowy w Szczecinie, mimo zażaleń złożonych przez Gawłowskiego i jego pełnomocników.

Zobacz także

Gawłowski usłyszał pięć zarzutów, w tym korupcyjne – przyjęcia co najmniej 175 tys. zł łapówki w gotówce, a także dwóch zegarków o wartości blisko 25 tys. zł. Chodzi o okres, gdy pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL.

Pozostałe zarzuty dotyczą podżegania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tys. zł, ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej.

RadioZET.pl/PAP/MG/MP