Zamknij

Gazeta Polska atakuje Lecha Wałęsę. Zarzuca mu chęć wsparcia milicji, ale dowodów nie ujawnia

Joanna Zaremba
20.03.2019 14:46
Gazeta Polska atakuje Lecha Wałęsę. Zarzuca mu chęć wsparcia milicji, ale dowodów nie ujawnia
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Szokujące doniesienia ze strony „Gazety Polskiej” – jak twierdzą autorzy środowej publikacji, były prezydent i legenda Solidarności Lech Wałęsa miał rzekomo wyrazić chęć wsparcia oddziałów milicji w walce z Solidarnością. W tekście powołano się na zapis z nagrania z 1990 roku, jednak nie opublikowano żadnego materiału audio, który potwierdzałby te słowa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dziś musimy się bronić przed ekstremą Solidarności [...]. Zobaczcie, co się dzisiaj dzieje. Nie wiem, czy nie wesprzeć was jakimiś brygadami robotniczymi. Ludzie się boją wychodzić na ulice. G******eria robi niedobre rzeczy” – taka wypowiedź miała – zdaniem dziennikarzy „Gazety Polskiej” paść z ust Lecha Wałęsy w 1990 roku podczas spotkania w Wojewódzkim Urzędzie Spraw Wewnętrznych w Gdańsku.

Nie opublikowano nagrania

Gazeta jednak nie opublikowała żadnego nagrania, z którego wynikałoby, że były prezydent wypowiedział takie słowa. Według „GP” Wałęsa chciał „za pomocą ochotniczych brygad robotniczych bronić milicjantów”.

Zobacz także

„Gazeta Polska” posuwa się znacznie dalej i cytuje rzekomo nagrane wypowiedzi opozycjonisty PRL na temat masowych protestów przeciw porozumieniu opozycji z komunistycznymi przedstawicielami rządu.

Zobacz także

Próbowaliśmy skontaktować się z byłym prezydentem, jednak na chwilę obecną nie uzyskaliśmy żadnego komentarza w tej sprawie. Napisaliśmy wiadomość do biura Lecha Wałęsy, oczekujemy obecnie na odpowiedź.

Zobacz także

RadioZET/niezależna.pl/Gazeta Polska/JZ