Zamknij

Będzie wielki marsz w obronie rządu PiS. Podano wstępny termin

Redakcja
24.07.2017 10:39
Będzie wielki marsz w obronie rządu PiS. Podano wstępny termin
fot. Stefan Maszewski/REPORTER

- Jeżeli protesty przeciwników zmian w sądach nie ustaną, pod koniec tygodnia kluby Gazety Polskiej i inne organizacje zrobią ogólnopolską manifestację - poinformował redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.

Sondujemy kluby "Gazety Polskiej" w sprawie ogólnopolskiej manifestacji - ujawnił w poniedziałek na Twitterze Sakiewicz. - Jeżeli protesty przeciwników zmian w sądach nie ustaną, pod koniec tygodnia kluby GP i inne organizacje zrobią ogólnopolską manifestację - napisał naczelny "GP".

Jak dodał, demonstrację zaplanowano wstępnie na niedzielę, 30 lipca, na godzinę 15. Jak stwierdził, jest to "optymalny termin". - Chcemy to uzgodnić z innymi podmiotami - poinformował.

2 weta. Andrzej Duda podjął niespodziewaną decyzję! 

- Chcemy pokazać, tak jak 18 grudnia, że nie można obalić polskiej demokracji na ulicy - zaznaczył Sakiewicz w rozmowie z portalem "niezalezna.pl".

W sobotę wieczorem przeciw zmianom w reformie sądownictwa protestowało w Warszawie kilka tysięcy osób. Protesty miały też miejsce w wielu innych miastach, m.in. w Jeleniej Górze, Wrocławiu, Białymstoku i Lublinie. Podczas weekendu pikiety przeciwko reformom polskiego wymiaru sprawiedliwości zorganizowano również w 18 miastach UE.

RadioZET.pl/PAP/DG