Zamknij

Szczyt absurdu zdobyty. Homofobiczne wlepki "za wolnością, tolerancją i prawdą"

25.07.2019 15:38
Szczyt absurdu zdobyty. Homofobiczne wlepki "za wolnością, tolerancją i prawdą"
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

„Gazeta Polska” postanowiła, że nie będzie wyznaczać już „strefy wolnej od LGBT”. Po ogromnej krytyce, jaka spadła na tygodnik w związku z homofobicznymi wlepkami, redakcja postanowiła wraz z kolejnym numerem wydrukować naklejki z delikatnie zmienioną treścią. Ponadto, redaktor naczelny pisma w opublikowanym na Youtube wideo przekonuje, że akcja Gazety Polskiej jest tak naprawdę po to, by… bronić praw osób homoseksualnych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pomijając kuriozalne rozróżnianie pojęć LGBT i homoseksualizmu – tak, jakby obydwa terminy nie miały ze sobą nic wspólnego – Tomasz Sakiewicz przekonuje, że homofobiczne hasło tak naprawdę ma pomóc osobom nieheteronormatywnym! Jakby absurdów było mało, szef „Gazety Polskiej” utrzymuje, że akcja została zorganizowana w imię „wolności, tolerancji i prawdy”.

Zobacz także

Przypomnijmy, że skandaliczne napisy na naklejkach drukowanych przez tygodnik zbulwersowały wiele osób. Bojkot sprzedaży gazety podjęły m.in. takie sieci jak Empik, oraz stacje paliw: Circle K, BP czy Shell. Władze BP przekazały, że na stacjach benzynowych tej firmy klienci nie dostaną pisma z bulwersującymi wlepkami.

Zobacz także

 "Nie ma u nas miejsca na jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo. Empik jest strefą pełną tolerancji, każdy jest u nas mile widziany wszystkich traktujemy z szacunkiem" – takie oświadczenie z kolei opublikował zarząd sieci Empik.

Absurd goni absurd

Być może fala krytyki, jaka spłynęła na „Gazetę Polską”, również ze strony internautów, skłoniła autorów pomysłu do refleksji nad podjętą inicjatywą. Jak się jednak okazuje, są to złudne nadzieje. Tygodnik wydrukuje nową formę naklejek, z napisem „strefa wolna od ideologii LGBT”. Ideologia LGBT” – pomijając już pytanie, w jaki sposób orientacja seksualna może być ideologią – jest, zdaniem Tomasza Sakiewicza, "lewacka i neototalitarna”.

Zobacz także

To jednak nie koniec niedorzeczności. Atakujące homoseksualistów hasło, sugerujące odsunięcie, izolację osób nieheteronormatywnych z przestrzeni publicznej, według szefa GP służy wręcz ochronie praw homoseksualistów. Redaktor naczelny gazety określił w ten sposób całą akcję tygodnika.

Zobacz także

- Za wolnością, za tolerancją, za prawdą. Taka jest nasza akcja. Temu ma służyć – uważa naczelny GP.

- Chcemy się upomnieć o wszystkich, którzy czują się udręczeni lewacką, neototalitarną ideologią LGBT – mówi na filmie Tomasz Sakiewicz.

- Chcemy, żeby homoseksualiści mieli w Polsce takie same prawa jak wszyscy inni. Niczym się od nas nie różnią, mogą robić co chcą – twierdzi. Jak jednak dodaje, „ideologii LGBT” nie można narzucać osobom, które mają konserwatywne poglądy.

Zobacz także

- Chcemy, żeby Polska była po prostu krajem ludzi wolnych – podsumowuje Sakiewicz. Trudno jednak mówić o szanowaniu czyjejś wolności, skoro jednocześnie trwa „wyznaczanie stref wolnych” od osób o odmiennej orientacji seksualnej. Warto przypomnieć, ze osoby nieheteronormatywne nie mają w Polsce podstawowych praw:  nie mogą zawierać formalnych związków, dziedziczyć po partnerze/partnerce a także odwiedzać się nawzajem w szpitalu, gdy jedna z osób trafi tam np. w wyniku wypadku lub nagłej choroby, zagrażającej życiu. To tylko wierzchołek góry lodowej. Nie wspominając już o szykanach słownych czy fizycznych, z którymi wiele z nich spotyka się na co dzień.

Zobacz także

Jak z kolei donosi portal natemat.pl, Gazeta Polska – wbrew zapowiedziom – miała wcale nie wycofać ze sprzedaży poprzedniej wersji wlepek! Dziennikarze NaTemat zamieścili zdjęcia kupionych przez siebie numerów gazety, w pakiecie z którymi otrzymali naklejki z napisem „strefa wolna od LGBT”.

Jest decyzja sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie - uwzględniając wniosek aktywisty organizacji Akcja Demokracja nakazał natychmiastowe wycofanie ze sprzedaży wlepek z napisem "strefa wolna od LGBT".

R

adioZET.pl/Gazeta Polska – Youtube/Newsweek/natemat.pl