Zamknij

Gdańsk: 62-latek odpowie za znieważenie sąsiada Ukraińca

Redakcja
05.04.2018 14:07
Gdańsk: 62-latek odpowie za znieważenie sąsiada Ukraińca
fot. Anna Kaczmarz/Polska Press

Zarzuty znieważenia na tle narodowościowym oraz naruszenia nietykalności cielesnej swojego sąsiada, obywatela Ukrainy, przedstawi 62-letniemu mieszkańcowi Gdańska miejscowa policja. Za takie czyny mężczyźnie mogą grozić nawet trzy lata więzienia.

Jak poinformowała oficer prasowa gdańskiej policji asp. Karina Kamińska, funkcjonariusze planują postawić mężczyźnie zarzuty w czwartek. Dodała, że 62-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu w środę po tym, jak szarpał i obraził, używając wulgarnych słów i gróźb, swojego pochodzącego z Ukrainy sąsiada. Niewybredne słowa miały paść również pod adresem bliskich pokrzywdzonego.

Zobacz także

Kamińska wyjaśniła, że do incydentu doszło na klatce schodowej jednego z domów w Gdańsku Wrzeszczu, w którym obywatel Ukrainy mieszka ze swoją rodziną od trzech lat. Oficer poinformowała, że według pokrzywdzonego sąsiad od początku nie darzył go sympatią. — Pokrzywdzony starał się unikać konfrontacji z sąsiadem, pomimo tego 62-latek ubliżał mu na tle narodowościowym i znieważał go słowami wulgarnymi, kiedy mijał go np. na klatce schodowej — poinformowała Kamińska.

Zobacz także

Dodała, że za naruszenie nietykalności cielesnej, groźby i znieważenie z powodu przynależności narodowej może grozić do trzech lat pozbawienia wolności. Po postawieniu zarzutów policjanci chcą doprowadzić 62-latka do prokuratury, do której będą wnioskować o zastosowanie wobec mężczyzny dozoru oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym i jego rodziną.

RadioZET.pl/PAP/KM