Zamknij

Napad na szwedzkich turystów w Gdańsku. Prokuratura stawia zarzuty

Redakcja
03.06.2018 14:09
Gdańsk
fot. Google Street View

W nocy z soboty na niedzielę podejrzani o pobicie turystów ze Szwecji usłyszeli zarzuty. Wszyscy trzej podejrzani znajdują się w areszcie śledczym.

Jak poinformował Mariusz Duszyński, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, wszyscy trzej podejrzani usłyszeli zarzut udziału w rozboju na obywatelu Szwecji.

Prokuratura stawia zarzuty

„- Dodatkowo dwóch podejrzanych usłyszało zarzut udziału w pobiciu i uszkodzeniu ciała w innym zdarzeniu, które zostało dołączone do tej sprawy - powiedział. „Chodzi o inne przestępstwo, niezwiązane z rozbojem na obywatelach Szwecji”.

Zobacz także

Jak zaznaczył Duszyński, podejrzany Dawid M. miał zarzut wywołania lekkich obrażeń ciała u drugiego obywatela Szwecji. „Rozbój był dokonany na jednej osobie, zaś drugi obywatel Szwecji w tym samym zdarzeniu odniósł obrażenia ciała, konkretnie chodzi o obrażenia głowy - precyzuje Duszyński.

Wszyscy podejrzani zostali aresztowani i przebywają w areszcie śledczym. „Prokurator złożył wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec trzech podejrzanych. W nocy sąd przychylił się do tych wniosków” – podsumowuje Duszyński.

W napadzie brał udział wnuk L. Wałęsy

Do napaści na dwóch Szwedów doszło około północy 21 maja br. przy ul. Katarzynki, czyli w ścisłym historycznym centrum Gdańska. Jak informowała gdańska policja, z jej ustaleń wynikało, że trzech młodych mężczyzn zaatakowało dwóch obywateli Szwecji i "wykorzystując ich stan bezbronności" okradli jednego z nich, zabierając mu telefon komórkowy.

Zobacz także

Okradziony turysta miał też zostać poturbowany: trafił do szpitala z urazem głowy. Podejrzanych zatrzymano na podstawie zeznań poszkodowanych oraz zapisu z kamer monitoringu.

Lokalne media podały, a PAP potwierdziła to w źródłach zbliżonych do organów ścigania, że wśród zatrzymanych jest m.in. wnuk b. prezydenta Lecha Wałęsy. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET!

RadioZET.pl/PAP/MP