Zamknij

Inna prokuratura zajmie się włamem do domu oficera WP. Sam jest... prokuratorem

28.10.2019 16:13
Włamanie prokuratura
fot. Pixabay.com

Sprawą postrzelenia dwóch włamywaczy z Gdańska Wrzeszcza nie zajmą się regionalni prokuratorzy. Wszystko za sprawą właściciela domu, do którego próbowali się dostać intruzi. Okazało się, że… pracuje w prokuraturze. Regionalni śledczy zawnioskowali o przejęcie sprawy i wyłączenie się z niej, powołując się na zasadę bezstronności. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 27 października. Do jednego z mieszkań w kamienicy w gdańskim Wrzeszczu próbowali włamać się 20-parolatkowie. Jakież było ich zdziwienie, gdy z okna postrzelił ich właściciel lokum.

Zobacz także

Pisaliśmy, że okazał się nim oficer Wojska Polskiego. Dziś Radio ZET donosi, że ów mundurowy jest także prokuratorem wojskowym, odpowiedzialnym w Trójmieście również za sprawy cywilne. Dlatego też Prokuratura Regionalna zawnioskowała dziś do Prokuratury Krajowej o wyłączenie się ze śledztwa i ewentualne przejęcie sprawy.

Wniosek miał na celu zapewnienie bezstronności oraz uniknięcie ewentualnych zarzutów wpływania na sposób prowadzenia postępowania

Maciej Załęski, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku

Podobny wniosek złożyła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku (szczebel między regionalną a krajową).

Zobacz także

 Włamywaczami okazali się mężczyźni w wieku 21 i 23 lat. Jeden został postrzelony w okolice pachwiny, a drugi w ramię i nogę. Ich stan – według informacji służb – jest stabilny.

RadioZET.pl/PAP