2-letnia dziewczynka chciała podnieść bułkę. Ruchome schody obcięły jej palce

Redakcja
09.06.2018 13:00
ucięło palce 2-latce
fot. Pixabay

Do tragedii doszło w "Centrum Kowale" w Gdańsku. Dziewczynka zjeżdżała z rodziną ruchomymi schodami, gdy wypadła jej bułka. Kiedy próbowała ją podnieść, palce dostały się do ruchomej taśmy schodów.

Jeden ze świadków opisywał wydarzenie portalowi Gazeta.pl. – Zobaczyłem, że ok. 2-letniej dziewczynce, tuż przed zakończeniem ruchomej taśmy z ręki wypadła bułka. Dziecko schyliło się, aby ją podnieść, a chwilę później usłyszałem przeraźliwy krzyk i zobaczyłem pełno krwi. Matka chwyciła dziecko i odciągnęła je od taśmy, a ja nacisnąłem przycisk bezpieczeństwa, który zatrzymał mechanizm – powiedział pan Mariusz.

Jak mówił świadek, część klientów sklepu omijała przerażoną matkę. Kiedy pan Mariusz usiłował prosić w najbliższym sklepie o apteczkę pierwszej pomocy, odesłano go do apteki.

- Pobiegłem szybko do najbliższego sklepu po apteczkę, ale odesłano mnie do apteki, ktoś inny wezwał pogotowie - relacjonował.

Matka miała w tym czasie już tracić przytomność. Skandalicznie zachować miał się także ochroniarz. Kiedy poproszono go o to, żeby wyciągnął odcięte paluszki ze schodów, ten bezceremonialnie odpowiedział, że jest weekend a "schodziarze mają wolne".

Dziewczynka trafiła do szpitala. Centrum handlowe stwierdziło, że schody zostały natychmiast zatrzymane. Wezwano karetkę i serwis techniczny.

- Oświadczamy, że trawelator na terenie galerii handlowej w Centrum Kowale jest oznakowany zgodnie z przepisami. Dzieci do 10 lat powinny znajdować się na terenie trawelatora pod opieką osób dorosłych, oznakowanie wprost wskazuje, że dzieci powinny być trzymane za rękę - napisano w oświadczeniu "Centrum Kowale".

RadioZET.pl/Gazeta.pl/maal

Zobacz też: