Zamknij

Porwali 18-latka i wykorzystali seksualnie. Ruszył proces

Redakcja
11.05.2017 11:09
Porwali 18-latka i wykorzystali seksualnie. Ruszył proces
fot. PAP

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się w czwartek proces czterech osób oskarżonych o uprowadzenie 18-latka. Pokrzywdzony był wielokrotnie dręczony fizycznie oraz wykorzystywany seksualnie.

Sąd, na wniosek prokuratora, z uwagi na ochronę interesu pokrzywdzonego oraz to, że sprawa może obrażać dobre obyczaje, wyłączył jawność procesu. Według prokuratury, trzej mężczyźni w wieku od 23 do 24 lat oraz 18-letnia kobieta w październiku 2016 r. przez całą dobę pozbawiali wolności 18-letniego pokrzywdzonego.

Zobacz także

Sprawcy przetrzymywali go w samochodzie, w tym w bagażniku, a także wielokrotnie bili swoją ofiarę, przypalali papierosami, strzelali do niego z broni pneumatycznej, wskutek czego pokrzywdzony doznał licznych obrażeń m.in. w postaci ran postrzałowych. Ponadto oskarżeni wielokrotnie doprowadzili 18-latka do obcowania płciowego. Śledczy ustalili, że oskarżeni nie mieli żadnego motywu osobistego dręcząc swoją ofiarę. Według niektórych mediów, porwanie i znęcanie się nad 18-latkiem miało być zemstą za to, że uderzył on wcześniej oskarżoną Patrycję S.

RadioZET.pl/PAP/MAAL