Zamknij

Pobicie gimnazjalistki w Gdańsku. Sąd podjął decyzję ws. sprawczyń [WIDEO]

Redakcja
15.01.2018 12:01
Gdańsk
fot. Facebook/Marika Pytlewska (screen)

Sąd Rejonowy w Gdańsku orzekł w poniedziałek kary wobec siedmiu nastolatek obwinionych m.in. o pobicie gimnazjalistki przed szkołą w Gdańsku w maju 2017 r.  Wyrok nie jest prawomocny.

Najsurowszą karę otrzymała Angelika J., którą sąd skazał na zakład poprawczy. –Karę tę jednak zawiesił na 3 lata, umieszczając dziewczynę w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Wobec trzech nieletnich sąd wymierzył karę pobytu w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, a wobec kolejnych trzech nadzór kuratora sądowego.

Zobacz także

Cała siódemka będzie musiała też wykonać 30 godzin prac społecznych w szkołach, gdzie są uczennicami. Wobec jednego nieletniego - Michała D. sąd umorzył postępowanie. W uzasadnieniu orzeczenia sędzia Izabela Żurek powiedziała m.in., że nieletnie dziewczyny działały jak w „młodocianym gangu przestępców”.

W połowie maja ub. roku policja otrzymała zgłoszenie o bójce w pobliżu gimnazjum nr 3 na gdańskim Chełmie. Policjanci znaleźli tam pobitą 14-latkę. Dzień po zdarzeniu jedna z uczennic na portalu społecznościowym umieściła film, na którym widać, jak grupa dziewcząt bije, ciągnie za włosy i kopie po głowie siedzącą na chodniku dziewczynę.

RadioZET.pl/PAP/MP