Zamknij

Wybili szyby w domu syna Tuska. Mamy nagranie monitoringu

Redakcja
29.01.2018 13:53
Wybili szyby w domu syna Tuska. Mamy nagranie monitoringu
fot. Policja

Policjanci z Gdańska poszukują sprawców uszkodzenia mienia oraz bezpośredniego narażenia na utratę życia i zdrowia osób. Osoby widoczne na zdjęciach najprawdopodobniej są sprawcami wybicia dwóch szyb w mieszkaniu znajdującym się w Gdańsku Wrzeszczu. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje mężczyzn, proszony jest o kontakt z Komisariatem III Policji w Gdańsku-Wrzeszcz. Według informacji w mediach chodzi o mieszkanie Michała Tuska, syna Donalda Tuska.

Do zdarzenia doszło 3 września 2017 r. około 18.00 w Gdańsku przy ulicy Pawłowskiego. Sprawcy wybili kamieniem szybę w mieszkaniu mieszczącym się przy ww. ulicy. Prokuratura Rejonowa w Gdańsku wydała zgodę na upublicznienie wizerunków.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Rozpoznajesz ich?

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat, prosimy o kontakt z policjantami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu III Policji Gdańsk-Wrzeszcz pod numerem tel. 58 52–11-538 wew. 11–538. Informację można także przekazywać całodobowo pod numerem telefonu 997.

W piątek po południu do Komisariatu Policji we Wrzeszczu Prokuratura Rejonowa w Gdańsku skierowała pismo z poleceniem opublikowania wizerunku osób, które są podejrzewane o udział w tej sprawie.

Prokuratura umorzyła, policja pracuje

Policjanci pomimo zatwierdzenia przez prokuraturę wniosku o umorzenie tego postępowania nieustannie prowadzą czynności w tej sprawie. Funkcjonariusze zarówno z wydziału kryminalnego, jak i dochodzeniowo-śledczego korzystają ze wszystkich narzędzi oraz dostępnych możliwości, by ustalić tożsamość osób mogących mieć związek z przestępstwem w celu doprowadzenia do ich zatrzymania. Zabezpieczone nagranie z monitoringu zawierające obraz bez dźwięku było wykorzystywane w toku postępowania przez funkcjonariuszy Policji do wytypowania i identyfikacji sprawców. Czynności te, jak i inne działania procesowe nie pozwoliły na tę chwilę na ustalenia tożsamości sprawców.

gdawandal

Umorzenie postępowania nie zakończyło czynności Policji. Przed publikacją krytycznej opinii policjant prowadzący sprawę m.in. rozesłał wizerunki osób widocznych na zapisie zabezpieczonego monitoringu do jednostek ościennych oraz w kraju w celu typowania potencjalnych sprawców tego zdarzenia. Nad sprawą pracowali również dzielnicowi, którzy rozpytywali o zdarzenie mieszkańców ulicy, na której doszło do przestępstwa.
RadioZET.pl/maal