Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sprawa Iwony Wieczorek. Policja będzie przekopywać teren

14.09.2017 20:33
xxx wiadomosci

Policja zdecydowała o przekopaniu terenu w kilkunastu miejscach parku im. Ronalda Reagan w Gdańsku. Działania te mają przybliżyć śledczych do odpowiedzi na pytanie, co stało się z zaginioną 7 lat temu Iwoną Wieczorek.

Iwona Wieczorek fot. You Tube screen

Jak informuje trójmiejska "Gazeta Wyborcza", w działanie poszukiwawcze włączyli się także policjanci ze stolicy oraz z Poznania. Teren ma być sprawdzany przy użyciu wykrywaczy metalu, specjalne przeszkolonych psów oraz georadaru. Na miejscu cały czas pracować będzie koparka.

– Jesteśmy w trakcie sprawdzania 14 hektarów parku im. Ronalda Reagana przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Do tej pory przeszukaliśmy już 25 wyznaczonych sektorów, teraz wytypowaliśmy kilkanaście nowych – powiedział w rozmowie z "GW" podkom. Michał Sienkiewicz z biura prasowego KWP w Gdańsku.

Poszukiwania wznowiono w ostatni poniedziałek. To efekt pracy poznańskich "łowców głów", grupy najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy, odpowiedzialnych m.in. na schwytanie Arkadiusza Ł. pseud. "Hoss" oraz Kajetana P. Ustalili oni, że Iwona Wieczorek mogła zostać zabita przez przypadkowego człowieka.

Oprócz tego, policja opublikowała nagranie z miejskiego monitoringu, na którym widać mężczyznę z zawiniętym u szyi ręcznikiem. Na filmie widać, jak wychodzi on klubu, a następnym podąża kilkanaście metrów za kobietą.

Nocą z 16 na 17 lipca 2010 roku Iwona Wieczorek bawiła się w jednym z klubów w Sopocie. W pewnym momencie odłączyła od znajomych i pieszo postanowiła wrócić do domu. Na nagraniach z monitoringu widać, jak idzie wzdłuż pasa nadmorskiego, gdzie w pobliżu wejścia nr 63 ślad się urywa. Do tej pory nie wiadomo, co się z nią stało, a intensywne śledztwo nie przyniosło rezultatu.

RadioZET.pl/trojmiasto.wyborcza.pl/MP

Oceń