Zamknij

Za**b jej kopa w łeb. Gimnazjalistki z Gdańska znęcają się nad koleżanką [WIDEO]

Redakcja
15.05.2017 10:26
Za**b jej kopa w łeb. Gimnazjalistki z Gdańska znęcają się nad koleżanką [WIDEO]
fot. Facebook

Przed gmachem gdańskiego gimnazjum na Chełmie gimnazjalistki brutalnie pobiły swoją rówieśniczkę. Na filmiku, który obiegł sieć, widać, jak dziewczyny kopią, biją po głowie i wyzywają swoją ofiarę. Teraz dwie gimnazjalistki zostały zatrzymane w Policyjnej Izbie Dziecka.

- Daj to ja też jej za***ie - słychać rozbawiony głos chłopaka, który nagrywa całą sytuację. Nad bitą i upokarzaną dziewczyną utworzył się swego rodzaju "krąg" osób, z których każda chciała ją uderzyć i dołączyć do znęcania się. 

- Wyślij mi to na fejsie - brzmi drugi głos, tym razem ucieszonej dziewczyny. Gimnazjaliści traktują walenie po głowie swojej koleżanki jak świetną rozrywkę. Wszystko dzieje się na chodniku przed szkołą w Gdańsku. W okolicy jest mnóstwo ludzi. Nikt nie reaguje. Wszyscy ostentacyjnie omijają leżącą na ziemi dziewczynę. 

- Funkcjonariusze udali się natychmiast na miejsce zdarzenia, pod szkołą zastali pokrzywdzoną 14–letnią dziewczynkę, sprawców już nie było - opowiada rzeczniczka Komendy Miejskiej w Gdańsku. Dziewczynka została przewieziona na pogotowie. Nastolatka doznała obrażeń, które na szczęście nie zagrażały jej życiu. Została już wypisana ze szpitala.

Dziewczyny zostały już doprowadzone do sądu rodzinnego. 

Sytuację skomentował na swoim profilu wiceprezydent Gdańska. Zdecydowanie skrytykował nagonkę na młodą dziewczynę i podkreślił, że w Gdańsku nie ma miejsca na przemoc. Zwrócił też uwagę na "skandaliczne" zachowanie młodzieży, nie tylko tej wymierzającej ciosy. "Niezwykle bulwersującym jest fakt nieudzielenia pomocy poszkodowanej przez otaczającą młodzież, podżeganie i eskalowanie w wypowiedziach osób będących świadkami zdarzenia oraz niepowiadomienie służb interwencyjnych" - czytamy w poście. 

RadioZET.pl/KM