Aleksandra Dulkiewicz do gdańszczan: dziękuję Wam za godną postawę

Redakcja
20.01.2019 12:43
Aleksandra Dulkiewicz do gdańszczan: dziękuję Wam za godną postawę
fot. PAP

„Kochane gdańszczanki i gdańszczanie, dziękuję Wam za godną postawę, wzajemną życzliwość i uśmiech przez ten ostatni tydzień!” – napisała w niedzielę w mediach społecznościowych Aleksandra Dulkiewicz. Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza Dulkiewicz pełni obowiązki prezydenta Gdańska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dulkiewicz wpis, opatrzony zdjęciem flagi Gdańska na tle błękitnego nieba, umieściła na swoim profilu na Facebooku.

Zobacz także

„Dzisiejsze słońce niesie nadzieję, nie smućmy się, uśmiechnijmy się do siebie! Wierzę, że dobry Pan Bóg, a obok niego w pobliżu nasz prezydent Paweł Adamowicz też się uśmiechają...” – napisała komisarz Gdańska.

„Kochane gdańszczanki i gdańszczanie, dziękuję Wam za godną postawę, wzajemną życzliwość i uśmiech przez ten ostatni tydzień!” – dodała była wiceprezydent.

Zobacz także

W swoim wpisie przypomniała również fragment przemówienia, jakie wygłosiła w sobotę w Bazylice Mariackiej w trakcie pogrzebu Pawła Adamowicza.

 „Róbmy wszystko, żeby być taką wspólnotą, o jakiej marzył nasz prezydent. Bądźmy otwarci, gościnni, szanujmy tych, którzy myślą inaczej, przekonujmy się siłą argumentów, a nie argumentami siły, bądźmy solidarni na co dzień, nie tylko od święta. Żyjmy lepiej ze sobą i dla siebie”.

Dziesiątki osób zamieściły pod postem komentarze, w których zapewniły o swoim wsparciu dla Aleksandry Dulkiewicz.

„Trzymam kciuki z całych sił”, „Pani Prezydent, Olu, możesz liczyć na nas”, „wspieramy całym sercem” – czytamy pod postem.

Zobacz także

Aleksandra Dulkiewicz była dotąd wiceprezydentem Gdańska. Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza premier powołał ją na stanowisko komisarza pełniącego obowiązki prezydenta miasta.

RadioZET.pl/PAP/JŚ