67-latek molestował dzieci w komunikacji publicznej. Został aresztowany

Redakcja
20.11.2018 13:40
67-latek molestował dzieci w komunikacji publicznej. Został aresztowany
fot. KMP w Gdańsku

Do 12 lat więzienia grozi 67-letniemu pedofilowi, który molestował dzieci w komunikacji miejskiej w Gdańsku. Pokrzywdzonych jest sześcioro dzieci – jeden chłopiec i pięć dziewczynek. Prokuratura zezwoliła na ujawnienie nazwiska i wizerunku sprawcy.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Podejrzany to Janusz Sidorowicz. Usłyszał zarzuty przestępstw o charakterze seksualnym wobec małoletnich poniżej 15. roku życia, m.in. dopuszczenia się tzw. innej czynności seksualnej. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Policja pierwsze informacje o grasującym w komunikacji miejskiej pedofilu otrzymała od dziennikarza lokalnych mediów. Reporter w mediach społecznościowych natknął się na post jednego ze świadków przestępstwa, który napisał, że widział, jak starszy mężczyzna w gdańskim tramwaju złapał małego chłopca za krocze.

Zobacz także

– Praca śledczych była utrudniona, ponieważ nikt nie złożył zawiadomienia w tej sprawie – mówi rzeczniczka KMP w Gdańsku asp. Karina  Kamińska.

W końcu dzięki zapisom z kamer monitoringu udało dotrzeć się do pokrzywdzonego chłopca, a dzięki internetowym wpisom także do świadków podobnych zdarzeń. Przesłuchano kilkadziesiąt osób. Jak się okazało, mężczyzna mógł molestować dzieci od co najmniej kilku lat. Do ostatniego takiego zdarzenia doszło w czerwcu tego roku.

67-latka zatrzymano w poniedziałek w jego mieszkaniu. Po usłyszeniu zarzutów na wniosek prokuratury sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Śledztwo trwa

Ofiar pedofila może być więcej, dlatego policjanci nadal pracują nad sprawą. Wszystkie osoby, które mają wiedzę o ofiarach 67-letniego mężczyzny, proszone są o kontakt z funkcjonariuszem prowadzącym sprawę.

Numery telefonów: 58 321-63-30 lub 58 321-60-16.

Informacje można też przesyłać na adres e-mail: rzecznik.gdansk@gd.policja.gov.pl.

RadioZET.pl/PAP/JŚ