Zamknij

Najbardziej poruszający moment wiecu w Gdańsku [WIDEO]

Redakcja
15.01.2019 08:39
wiec gdańsk adamowicz nie żyje
fot. Piotr Hukalo/East News

W poniedziałek, o godzinie 18, na Długim Targu w Gdańsku rozpoczął się wiec przeciwko przemocy i nienawiści. W okolicy fontanny Neptuna pojawiły się tłumy gdańszczan.

Kilkanaście tysięcy mieszkańców Gdańska w ciszy oddało hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi. Tuż po godzinie 18 z głośników wybrzmiały ostatnie słowa Adamowicza, które wypowiedział na scenie podczas 27. finału WOŚP: „Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję, bo na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdański jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam!”

Zobacz także

Po kilku pełnych emocji przemówieniach i modlitwie zgromadzeni wysłuchali piosenki „The sound of silence”. Ten wzruszający moment uwieczniono na nagraniach.

Z Gdańskiem solidaryzowały się liczne miasta w całej Polsce. Marsze milczenia odbyły się m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu i Poznaniu.

We wtorek w Gdańsku ma odbyć się kolejne spotkanie. Mieszkańcy miasta spotkają się o godzinie 18 przed urzędem miasta.

Zobacz także

RadioZET.pl/MK