Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Najbardziej poruszający moment wiecu w Gdańsku [WIDEO]

15.01.2019 08:39
xxx wiadomosci

W poniedziałek, o godzinie 18, na Długim Targu w Gdańsku rozpoczął się wiec przeciwko przemocy i nienawiści. W okolicy fontanny Neptuna pojawiły się tłumy gdańszczan.

wiec gdańsk adamowicz nie żyje fot. Piotr Hukalo/East News

Kilkanaście tysięcy mieszkańców Gdańska w ciszy oddało hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi. Tuż po godzinie 18 z głośników wybrzmiały ostatnie słowa Adamowicza, które wypowiedział na scenie podczas 27. finału WOŚP: „Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję, bo na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdański jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam!”

Po kilku pełnych emocji przemówieniach i modlitwie zgromadzeni wysłuchali piosenki „The sound of silence”. Ten wzruszający moment uwieczniono na nagraniach.

Z Gdańskiem solidaryzowały się liczne miasta w całej Polsce. Marsze milczenia odbyły się m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu i Poznaniu.

We wtorek w Gdańsku ma odbyć się kolejne spotkanie. Mieszkańcy miasta spotkają się o godzinie 18 przed urzędem miasta.

RadioZET.pl/MK

Oceń