Zamknij

Taca z mszy pogrzebowej prezydenta Adamowicza wesprze rodziny z Aleppo

Redakcja
20.01.2019 09:26
Taca z mszy pogrzebowej prezydenta Adamowicza wesprze rodziny z Aleppo
fot. P.Hukalo/East News

To były wyjątkowe uroczystości pogrzebowe i wyjątkowa msza święta, dlatego pieniądze zebrane na tacy podczas ceremonii w Gdańsku zostaną przeznaczone na szczytny cel. Poinformował o tym w Polsat News ks. Prałat Ireneusz Bradtke, proboszcz Bazyliki Mariackiej, gdzie pochowano w sobotę prezydenta miasta Pawła Adamowicza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Taca zebrana podczas mszy świętej pogrzebowej zmarłego tragicznie prezydenta Pawła Adamowicza zostanie w całości przeznaczona na pomoc rodzinom w Aleppo w Syrii. Skąd taki właśnie cel? Ks. Bradtke tłumaczył to w Polsat News.

- Pamiętam taką chwilę, kiedy on do mnie zadzwonił i mówi: wiesz, nie chcę się chwalić, ale wzięliśmy rodzinę z Aleppo w tak zwaną adopcję. (...) Chciałbym, abyś zachęcił wiernych w bazylice, byśmy te rodziny z Aleppo wzięli pod taką szczególną opiekę – wspominał proboszcz.

Jak dodawał, „warto aby teraz, tę adopcję, którą prowadzi Caritas, kontynuować”.

-  Dlatego Paweł, dzięki ci za to - podsumował ks. Bradtke.

Zobacz także

Paweł Adamowicz aktywnie wspierał liczne organizacje charytatywne, m.in. Hospicjum im. ks. Dutkiewicza i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Rodzina tragicznie zmarłego prezydenta poprosiła, by w dniu pogrzebu nie przynosić ze sobą kwiatów i zniczy, ale by wesprzeć właśnie te dwie organizacje.

Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

RadioZET.pl/PAP/JŚ