Zamknij

Pogrzeb Pawła Adamowicza - pomoc zamiast kwiatów. Zbiórka na rzecz WOŚP i hospicjum [ZDJĘCIA]

Redakcja
19.01.2019 12:17
Pogrzeb Pawła Adamowicza - pomoc zamiast kwiatów. Zbiórka na rzecz WOŚP i hospicjum [ZDJĘCIA]
fot. P.Molecki/East News

Zamiast kwiatów i zniczy realna pomoc najbardziej potrzebującym. Podczas pogrzebu Pawła Adamowicza, w Gdańsku kwestują wolontariusze. Zbiórka prowadzona jest na rzecz Hospicjum im. ks. Dutkiewicza i WOŚP. Taka jest wola rodziny tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wolontariusze podzieleni są na cztery grupy. Każda liczy około 15 osób.

- Dziś kwestujemy wspólnie z WOŚP i każdy, kto wrzuci datek do naszej puszki, otrzyma czerwone orkiestrowe serduszko – mówi wolontariuszka Hospicjum im. ks. Dutkiewicza Ilona Rychlińska, która kwestuje przed Bazyliką Mariacką.

O tym, że rodzina tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska prosi, by zamiast kwiatów i zniczy, wesprzeć wolontariuszy, wrzucając im do puszek datki na gdańskie Hospicjum im ks. Eugeniusza Dutkiewicza oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, poinformowały władze miasta. Obie inicjatywy wspierał prezydent Adamowicz.

Zobacz także

Gdańszczanie nie zbagatelizowali tej prośby. W sobotę wielu z tych, którzy wyszli z domów, by pożegnać prezydenta w bazylice lub obejrzeć uroczystości na umieszczonych w kilku lokalizacjach telebimach, wrzuca datki do puszek wolontariuszy i ma na odzieży przyklejone serduszka WOŚP.

Prezydent spocznie w Bazylice Mariackiej

Urna z prochami prezydenta Gdańska zostanie pochowana w niszy w kaplicy św. Marcina w Bazylice Mariackiej. Msza pogrzebowa pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia rozpoczęła się  punktualnie w południe. W ostatnim pożegnaniu prezydenta miasta uczestniczą tysiące gdańszczan.

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia wskutek ran odniesionych po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miał 53 lata. Prezydentem Gdańska był od 20 lat.

RadioZET.pl/PAP/JŚ