11-latka urodziła dziecko. Źle się czuła, więc poszła z matką do lekarza

Redakcja
20.12.2018 19:34
11-latka urodziła dziecko. Źle się czuła, więc poszła z matką do lekarza
fot. Shutterstock

W gdańskim szpitalu 11-latka urodziła dziecko. Dziewczynka zaszła w ciążę najprawdopodobniej na terenie Ukrainy. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Dziewczynka 18 grudnia powiedziała swojej mamie, że źle się czuje. Kobieta zabrała swoją córkę do lekarza. Na miejscu okazało się, że 11-latka jest w zaawansowanej ciąży. Dziewczynka trafiła do szpitala w Starogardzie Gdańskim, skąd została przewieziona do szpitala w Gdańsku. Tam urodziła dziecko - podaje Polsat News.

O sprawie poinformowano policję oraz prokuraturę. Śledczy przesłuchali matkę 11-latki, która złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

- Będzie prowadzone śledztwo w kierunku art. 200 par. 1 Kodeksu karnego, czyli doprowadzenia do obcowania płciowego małoletniej poniżej 15 roku życia. Za ten czyn grozi od 2 do 12 lat - powiedział w rozmowie z Polsat News Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zobacz także

Dziewczynka przyjechała do Polski z Ukrainy we września tego roku. Zeznania matki wskazują, że 11-latka zaszła w ciążę za wschodnią granicą. 

Z nieoficjalnych ustaleń Polsat News wynika, że dziewczynkę na terenie Ukrainy miał skrzywdzić mężczyzna, który był jej opiekunem. 

RadioZET.pl/Polsat News/DG