Zamknij

36-latka uderzyła autem w radiowóz. Była pod wpływem alkoholu

PAP
08.09.2021 15:53
Radiowóz
fot. TOMASZ KWASEK/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Policja w Gdańsku prowadzi dochodzenie w sprawie 36-latki, która wyjeżdżając z parkingu, uderzyła w radiowóz. Kobieta miała 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policja podała, że do kolizji doszło we wtorek wieczorem. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski powiedział PAP, że w dzielnicy Chełm kierująca vw sharanem, wyjeżdżając z miejsca postojowego, spowodowała kolizję drogową.

- Kobieta nie zachowała bezpiecznego odstępu między zaparkowanymi samochodami i uderzyła w zaparkowanego opla astrę. Gdy wysiadła z samochodu, aby ocenić szkodę, zauważyła, że do uszkodzonej astry podchodzi kierowca. Sprawczyni zaproponowała kierowcy uszkodzonego opla spisanie oświadczenia, w którym przyznaje się do winy - dodał Chrzanowski.

Pijana kobieta uderzyła autem w radiowóz. Grozi jej do 2 lat więzienia

- Ku zdziwieniu 36-latki użytkownikami opla astry okazali się wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej, a uszkodzony opel, to nieoznakowany radiowóz - relacjonował oficer prasowy.

Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego i funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującej sharanem. Podczas badania alkomatem okazało się, że kobieta ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci doprowadzili 36-latkę do komisariatu, a następnie po wykonaniu czynności została ona zwolniona. Kobieta usłyszy wkrótce zarzut kierowania samochodem po pijanemu. Grozi jej do dwóch lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP - Krzysztof Wójcik