Zamknij

9-latek wypił rozpuszczalnik. "Nie było chwili do stracenia"

09.08.2021 21:26
radiowóz i karetka
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Chwile grozy przeżyła matka, której 9-letni syn wypił rozpuszczalnik. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Gdańsku. Policjanci pomogli kobiecie dostać się do szpitala.

W piątkowe popołudnie w Gdańsku doszło do dramatycznej sytuacji. 9-letni chłopiec pomylił się i wypił rozpuszczalnik. Matka natychmiast wsiadła w samochód z zamiarem odwiezienia dziecka do szpitala. Niestety, ulice były zakorkowane.

Gdańsk. Dziecko wypiło rozpuszczalnik. Dramatyczna akcja policjantów

9-latek potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej. Zrozpaczona matka, nie mogąc przejechać przez miasto do szpitala, poprosiła o pomoc policję.

- Na pierwszy rzut oka było widać, że chłopiec potrzebuje szybkiej pomocy medycznej, nie było więc chwili do stracenia. Natychmiast włączyliśmy sygnały dźwiękowe i świetlne, prosząc jednocześnie kobietę, żeby ostrożnie za nami jechała – relacjonowała kom. Joanna Skrent w rozmowie z Radiem Gdańsk.

Dzięki ekskorcie mundurowych kobiecie i chłopcu udało się dotrzeć na Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku, gdzie dziecko uzyskało natychmiastową pomoc specjalistów.

Pomorska Policja
fot. Pomorska Policja

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Radio Gdańsk/Pomorska Policja