Akcja poszukiwawcza w Gdańsku. Jeden z chłopców nie żyje, drugi wciąż zaginiony

28.06.2019 15:47
Gdańsk. Akcja poszukiwawcza nastolatków przy molo w Brzeźnie
fot. PAP/Adam Warżawa

Przy molo w Brzeźnie w Gdańsku trwa akcja poszukiwawcza 16-latka, który wraz z innym chłopcem zaginął w piątek po godzinie 13. Jednego z nich - 16-latka bez funkcji życiowych - udało się podjąć z wody, niestety zmarł w szpitalu. Poszukiwania drugiego chłopca przerwano.

Zgłoszenie o zaginięciu nastolatków służby odebrały po godzinie 13 - przekazała portalowi RadioZET.pl asp. Karina Kamińska z zespołu prasowego Komendy Miejska Policji w Gdańsku.

- Do morza na wysokości wejścia numer 57 weszło wcześniej trzech chłopców. Jeden z nich wyszedł z wody, a pozostałych stracił z oczu. Zaniepokojony zaalarmował dorosłych. Akcję poszukiwawczą rozpoczęto natychmiast - mówi asp. Kamińska. 

Jednego z chłopców – bez funkcji życiowych - strażacy znaleźli po godzinie 14. Po reanimacji został przewieziony do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się go uratować.

Wciąż trwały jednak poszukiwania drugiego nastolatka. Akcję zakończyła po godzinie 16 Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa- to z uwagi na brak szans na przeżycie w obecnych warunkach przybrzeżnych - ustalił reporter Radia ZET Maciej Bąk. Nastolatek jest teraz uznawany za zaginionego.

Radio ZET